Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A '90-es években amikor 20%...

A '90-es években amikor 20% volt az alapkamat, tényleg 20%-os hasznuk volt az embereknek a lekötött betéteken?

Figyelt kérdés

Most az alapkamat 2 valamennyi, és lekötött betét évente 4% körül hoz.

Akkor 20% volt az alapkamat, gondolom még többet kaptak ha lekötötték a pénzt az emberek.

Ez tényleg így volt???

És miért érte meg? Akkor biztos sokan gazdagodtak meg abban az időben.

Már mirrt necs iylen?


2014. ápr. 27. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem egészen így áll a helyzet. Az alapkamat valóban magas volt, de azért, mert igen magas volt az infláció, talán az is elérte a 15-20%-ot !!! Meggazdagodni nem lehetett, hiszen az infláció sokat elvitt. Az árak meg soha nem csökkentek !!!
2014. ápr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Magas volt a kamat, viszont az árak is folyamatosan mentek fel. Mondjuk ezen is sokat lehetett keresni. Barátnőmék 3,5 millióért vettek lakást, amit két évvel később már 9 millióért adtak el.
2014. ápr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Igen, de egy adidas cipő 3000Ft volt, másfél évre rá 8000. Sokan meggazdagodtak, de sokaknak még az emelkedéssel se sikerült lépést tartaniuk, azok elsüllyedtek.
2014. ápr. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg így volt.

Én konkrétan azért vittem valamire, mert minden forintomat betettem a bankba 20 %-os kamatra. 25 évesen kp-re tudtam venni lakást (piaci áron!), hitel nélkül. Ezt volt 1995. évben.


1995. évig pedig még SZJA is volt rajta, az is 20 % mértékű.


Semmi extra bérre ne gondolj, sima fizikai melós voltam, nem osztályvezető, vagy kisfőnök.

2014. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40% szja volt akkor még.
2014. ápr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Neked 40 % volt az SZJA, de a banki kamatok forrásadósak voltak, ezért arra 20 % volt a mérték...:)
2014. ápr. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Kérdező:

2008-ban 10% fölött volt .

Többen gazdagodtak meg,mint 2014-ben?:)



Németországban ,mennyi is az euró alapkamat?:)


Soha nem a lekötött betéteken lehetett meggazdagodni, de ha úgy érzed,hogy ez a jövő kimész Ukrajnába most 10%fölötti kamatot kapsz dollárra, euróra. Hrivnyáról ne is beszéljünk.

Szóval most is van ilyen, attól,hogy Magyarországon élsz nem csak a forint létezik. Ha a banki lekötött betétben látod a nagy meggazdagodást, sok sikert hozzá.

2014. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!