Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetési meghagyás akkor most...

Fizetési meghagyás akkor most mi lesz, végem?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy ilyet miszerint 480.000ft tartozom .

Felhívtam az irodát közölték csak 36 hónapra adhatjűk meg és havi 18500 ft törleszhetem ,én erre annyit nem tudok kérdezték mennyit tudok én meg max 3000 ft mivel Gyeden vagyok a gyerekemmel!


2014. máj. 6. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Majd megy a végrehajtó. Ha van valami a neveden, kocsi, lakás, stb akkor az az első, ha nincs semmi, akkor rád járnak majd minden x hónapban és az összeg nő.
2014. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
35%
Először azt nézik, hogy milyen bevételed van. Abból vonhatnak max. 50%-ot. Ha nincs, vagy van, de feketén, akkor ugye lefoglalnak mindent ami a neveden van. Lakás, kocsi, stb.
2014. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Csak pénz,értékpapír,autó,termőföld ilyeneket visznek el a pelenka marad
2014. máj. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Próbálj velük megállapodni.

Ha nem tudsz, és nem is fizetsz, akkor bíróságra kerül az ügy, és bírósági végzés birtokában végrehajthatóvá válik a tartozás. Ez azt jelenti, hogy elkezdik a "bérletiltásnál". Ha az hosszú időt venne igénybe, vagy nincs is, akkor ingóságon hajtanak végre. Megy a végrehajtó a bejelentett címre, és amit értékesíthetőnek vél, azt lefoglalja. Nálad hagyják, használhatod is, csak éppen nem adhatod el. Egy idő után viszont ők értékesítik, ha még mindig nem fizeted ki a tartozásod.

Vannak dolgok, amiket nem "vihetnek". Például a babához köthető dolgokat semmit, vagy olyat sem, ami nem a Te tulajdonod. Tüzelőanyagot sem, ágy, szék, tanszerek... stb. Alapvető dolgokból hagyniuk kell meghatározott darabszámot.


480 ezer forint tartozásnál még nincs ingatlan végrehajtás, ahhoz kicsit több kell...

2014. máj. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

De Gyedből nem vonhatnak úgy tudom! Hát akkor megvárják hogy visszamenjek dolgozni!!

Az meg nem most lesz!!

2014. máj. 7. 09:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja nincs A nevemen semmi, kocsi háá jó vicc ,lakás sincs csak a gyedem meg a családi pótlék mint bevétel!
2014. máj. 7. 09:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, megvárják, csak duplájára nő a tartozásod!
2014. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ne örülj, hogy GYED-ből, családi pótlékból nem vonhatnak. Annyi tartozások lesz a végén, hogy köpni-nyelni nem fogsz tudni.


Egyébként csak csendben jegyzem meg, ha bankszámlára megy az ellátás, akkor simán leinkasszózák az egész összeget adott esetben. Hiába GYED, vagy csp...

2014. máj. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó nem örülök, de ha nem lehet velük megegyezni ha nem értik meg hogy nem tudok 18.000ft izetni akkor mit csináljak?

Nincs semmim ,tehát nincs a nevemen ,autó, ingatlan !!

De sajna de még nem csak széljegyzeten vagyok mint majdani haszonélvező!

Édesanyám után!

De nem karom elhinni hogy egy egyedülálló anyukát két kisgyerekkel ennyire meghurcolnának!!

2014. máj. 9. 17:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért? A két gyerek felmentést ad neked a visszafizetési kötelezettség alól?
2014. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!