Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismerősöm svájci frankos...

John stewart kérdése:

Ismerősöm svájci frankos bedőlt hiteles, akkor mik a kilátásai, lehetőségei?

Figyelt kérdés
El tudta volna most adni a házát, de már végrehajtónál van az ügye, és a végrehajtó nem engedélyezte a ház értékesítését. Ennek szerintetek mi lehet az oka/értelme? Hiszen így be tudott volna fizetni a 60 M Ft-os hiteléből 50 M Ft-ot, amivel a bank is jól járt volna. így viszont lakik benne tovább, de nem fizet egy fillért sem, mert nincs miből. Szerintetek így a ház már tuti, hogy el lesz árverezve? Van esetleg valakinek ilyen jellegű személyes tapasztalata, hogy mire számítson az ismerősünk? Az is lehet, hogy most a meghosszabbított moratóriummal a "végtelenségig" bent tud majd maradni a házban úgy, hogy max csak letiltást fizet majd?

2014. máj. 14. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Jaj hát ez nem véletlen van így.

Majd szépen elárverezik a házad 20 millióért vagy még annyiért se, tehát nekik a lényeg, h minél kevesebbet aztán így "lesz" egy 50 milliós házuk, 20 millióért plusz még mindig tartozol majd 40 millióval.

Ahogy mondtam, írtam, ki van ez találva, ahogy ez a svájci frankos téma is ki volt(ott rohadjon meg az összes, aki benne volt)

2014. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na jó, de ők már kb 3 éve nem fizetnek egy fillér törlesztőt sem. Most már végrehajtónál van, de még mindig nem fizetnek.

Ki nem rakják őket, mert az komoly galibát okozna az országnak (ingatlan árak, építőipar, hány ember kerülne utcára...stb), tehát simán lakhat benne, nagyjából akár meddig.

Ezért lennék kíváncsi személyes tapasztalatra, hogy mire számítson az ismerősöm.

Picit igazságtalannak is érzem, hogy engem, jól fizető állampolgárt, aki a HUF alapú hitelét fizeti becsülettel senki nem akar "megmenteni".

Ők meg ahogy 3 éve benne élnek a lakásban, egyre jobban afelé haladunk, hogy ott is maradnak, sőt a végén még a hitelét is elengedik majd...

2014. máj. 14. 15:08
 3/7 SzarvasLászló ***** válasza:

Nem fognak jobban járni mint a forint hitelesek.

Hogy ez a devizahiteles történet még nincs elrendezve annak biztos megvan a maga oka.


A hitelét csak nagyon extrém esetben engednék el.

szóval lehet, hogy most fizetés nélkül élvezi a lak(hat)ást de meglesz a nagy böjtje. A hitelét cipelni fogja.


Ez az el tudta volna adni sztori szerintem sántít. A bank/végrehajtó ebben az esetben biztos, hogy alkuképes lett volna...

2014. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 narby ***** válasza:
Igen természetesen mindig csak a végrehajtó a nagy gonosz ember aki direkt azt nézi hol árthat, jobban szeret gonoszkodni mint megkapni a pénzét. A lényeg, hogy tuti nem így van a story ahogy neked elmesélték. Természetesen lehet árverésen kívül értékesíteni az ingatlant, ez pontoson úgy hangzik, hogy árverésen kívüli értékesítés árverési vétel hatályával. Ez mindenkinek jó, csak itt jön a csavar az adósnak fel kell venni a kapcsolatot az összes végrehajtást kérővel, akiknek bele kell egyeznie. Én még olyanról nem halottam, hogy egy 60 milliós tőkekövetelésnél 50 millióra nemet mondjanak, hiszen soha nem fog elmenni az az ingatlan árverésen. A maradék pénz pedig szépen az évek folyamán befolyik nekik a munkabér letiltásból. Szóval szépen fel kell venni a kapcsolatot az ÖSSZES végrehajtást kérővel és ha ők beleegyeznek a végrehajtónak nincsen mérlegelési jogköre. Egyébként is neki folynak be így is úgyis a vh költségek először, szóval ezért sántít a te történeted. Remélem hasznos volt valamennyire a szóáradatom!
2014. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

narby,

nagyon is hasznos volt, köszönöm szépen.

Így már csak egyetlen magyarázatot látok a "kamusztorira".

Az ismerősöm nem akarta eladni a házát, bízik abban, hogy valahogy majd csak kibekkeli a dolgot, és maradhat a házában, ezért a vevőnek (akiről tudok, hogy ténylegesen VAN/volt) azt mondta, hogy "saaaaajnos a végrehajtó nem engedélyezi az értékesítést", és így tudta lekoptatni a vevőt, aki nagyon meg szerette volna venni a házat.

2014. máj. 15. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:

"jobban szeret gonoszkodni mint megkapni a pénzét."


Na jól van nem kell kiforgatni a szavaim.

Egyébként talán nem így van?

Én amit eddig láttam mindenhol azt nézték, h lehet még jobban hülyét csinálni az emberből.

10 milliós házak 2 millióra felbecsülve.

Hiába van jelentkező 9 millióert, nem adják el, mert akkor még a végén csak 1 millióval fog tartozni az adós és az nem buli senkinek, jah hát az adósnak jó lenne, de hát olyan fiatal még, 30 évig ráér még fizetni.

2014. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 narby ***** válasza:
Ne haragudj de nincs igazad. A becsértékközlés az adó és értékbizonyítvány alapján van megállapítva, amit a polgármesteri hivatal küld meg. Ettől eltérő becsértéket a végrehajtó nem közölhet. Természetesen az adósnak és a végrehajtást kérőnek is lehetősége van szakértő becsüssel felbecsültetni az ingatlant. Az meg, hogy nem adják el baromság mert nincs mérlegelési jogköre. Én nem védeni akarom a végrehajtókat mert tudom h nem feddhetetlenek, de nem tudnak a törvény alól ma már kitérni. A másik pedig, hogy a vh-nak nem érdeke, hogy minél jobban elhúzódjon a végrehajtás. Feltételezem ha bárki választás elé kerülne, hogy rögtön megkapja a pénzét vagy évek, évtizedek alatt, senki sem választaná az utóbbit csak azért h szemétkedhetjen.
2014. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!