Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magánszemély tartozik nekem,...

Magánszemély tartozik nekem, hogy tudom visszaszerezni a pénzem?

Figyelt kérdés

A történet hosszú, és ebben az esetben nem lényeges.

Mivel nehéz helyzetben volt, elnéztem neki, hogy a számlákat kifizetem helyette, közüzemi számlákat, amelyek összértéke 120 eFt volt. Azt mondta, következő hónaptól elkezdi törleszteni felém. Ez nem történ meg, és eltelt félév.


Alá irattattam vele, hogy ez az ő kötelessége, mármint a számlák kiegyenlítése, ami részéről nem történt meg. Le is van tanúzva. Nálam vannak a befizetési bizonylatok is, illetve Facebook üzeneteket is lementettem, ahol elismeri a tartozását de nem egyenlíti ki. Meguntam a várakozást, ráadásul hülyére akar venni, már Facebookról tiltott, telefont nem veszi fel.


Hogy tudom visszaszerezni a pénzem?

Pereljem be? Késedelmi kamatot lehet felszámoltatni?

Adjam oda az ügyet egy behajtónak?


Kérlek segítsetek!


2014. máj. 17. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
120 ezerert maximum perelheted, a behajtok eleg magas 'sikerdijjal' dolgoznak. sok sikert hozza amugy, alig 5 ev alatt penzednel is lehetsz...
2014. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A perköltségeket a vesztes fél állja és nem pedig a felperes, ha a vesztes fél nappali tagozaton diák, akkor pedig átvállalja az állam. Pár évet már végig pereskedtem tehát tudom.


Normális értékű, használható és kivitelezhető ötletekre lenne szükségem. Lehet, hogy 120 eFt nem tűnik soknak, de nekem igen is az, ráadásul itt már elvi kérdésről beszélünk.

2014. máj. 17. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb törvényes megoldás, ha fizetési meghagyást bocsátasz ki egy közjegyzőn keresztül. Ha az illető nem él ellentmondással, akkor a követelés azonnal végrehajtható.

Ha nem ismeri el a tartozását, akkor tárgyalásra Bíróságra kerül az ügy, de általában 2-3 hónapon belül.

A közjegyzőtől kérjél ún. költségmentességet - akkor egy filléredbe sem kerül.

2014. máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, fizetési meghagyás, 2009 óta ha minden igaz egy közjegyzőhöz kell csak elmenni. Régen 5,000 ft volt, ma rá kell kérdezni mennyi az annyi.


Ha nem él ellenvetéssel az adós akkor jogerőre emelkedik és végrehajtható.

2014. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!