Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kapott már vissza valaki a...

Kapott már vissza valaki a bankjától tranzakciós illetéket?

Figyelt kérdés
2014. máj. 24. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Én igen.
2014. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, a Gránit Bank április végén utalta vissza.


De pl. a Raiffeisen Bank bíróságon támadta meg az MNB határozatát, így a jogerős ítéletig nem lesz visszatérítés.

2014. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
otp-s vagyok és egy fillért sem eddig.
2014. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
aha, 160 forintot :D
2014. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én Erste bankos vagyok, még nem kaptam semmit. Igazából az összeg nagyságára lettem volna kíváncsi, ha már ilyen nagy port kavart a dolog. De hogy valaki 160 ft-ot kapjon, az azért nonszensz.
2014. máj. 25. 00:20
 6/8 anonim ***** válasza:

"Igazából az összeg nagyságára lettem volna kíváncsi"


Megnézed, hogy mikortól hárította át a tranzakciós adót a bankod és utána a bankszámlakivonatok alapján kiszámolod, hogy mennyi pénz jár vissza.


Én 746 forintot kaptam vissza. Egyébként miért lenne nonszensz a 160 forint, ha nem ismered az illető bankszámla használati szokásait, díjcsomagját és hogy mennyit hárított át a bank? Senki nem mondta, hogy ebből fogsz meggazdagodni, vagy ez egy jelentős tétel lesz.


A bank azt a költséget utalja vissza az MNB határozata szerint, melynél bizonyított, hogy a díjemelés a tranzakciós adó áthárítása miatt történt.

2014. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is kaptam vissza vagy 2ezer forintot.

A nagy bankok a nagyobb mocskok. Kis bankokkal érdemesebb bankolni. Én a Gránitbanknál vagyok. Ez sem tökély, de az OTP után toronymagasan jobb.

2014. máj. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen, kaptam, a Budapest Banktól. Elfogadható összeget, néhány ezer forintot.
2014. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!