Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes megtakarítási bankszám...

Érdemes megtakarítási bankszámlát létrehozni, ha a fizetésemből szeretnék félretenni minden hónapban valamennyit?

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 11:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e olyan megtakarítási számla, amiről lehet pénzt levenni egy adott keretig?

Vagy célszerűbb elkülöníteni a folyószámlától?

2014. jún. 1. 11:27
 2/12 anonim ***** válasza:

NEM!


Inkább pakold magadtól félre, és akkor szabadon kezelheted.


Többnyire csak megszívod az ilyen megtakarításokat.

2014. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célod vele. Ha az, hogy külön kezeld a folyószámládon lévő pénztől, és így gyűljön szépen, akkor arra tökéletes. Nekem az Ersténél van, netes felületen a folyószámlámról bármikor ingyen oda-vissza tudok utalni rá. Felvenni úgy tudom a megtakarítási számláról, ha visszautalom a folyószámlámra (ez ingyenes), amiről ugye kártyával ki tudom venni. Hatalmas kamatokra viszont ne számíts. Amikor meghirdették, havi 10000 Ft befizetés fölött évi kb. 3, havi 40000 Ft megtakarítása esetén 7% volt a kamat, ez egy év alatt visszaesett olyan 1-2 százalékra. Most meghirdettek egy másik fajta megtakarítási számlát hasonló feltételekkel, megint egy kicsit magasabb kamatért, de valószínűleg az is ugyanerre a sorsra jut. Addig adnak kamatot, amíg odacsábítják az embert. Arra viszont tényleg jó egy ilyen számla, hogy biztonságosan gyűjtsd rajta a pénzed, mégse a párnacihában tárold. És persze szabadon hozzáférsz bármikor kamatveszteség nélkül. Ez persze hátrány is annak, akinek nincs akaratereje (vagy anyagi lehetősége), hogy ne nyúljon hozzá előbb, mint eredetileg tervezte.
2014. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Amikor meghirdették, havi 10000 Ft befizetés fölött évi kb. 3, havi 40000 Ft megtakarítása esetén 7% volt a kamat, ez egy év alatt visszaesett olyan 1-2 százalékra. Most meghirdettek egy másik fajta megtakarítási számlát hasonló feltételekkel, megint egy kicsit magasabb kamatért, de valószínűleg az is ugyanerre a sorsra jut. Addig adnak kamatot, amíg odacsábítják az embert."


Jelenleg a jegybanki alapkamat 2,4%. Gyanítom akkor volt 7%, amikor még az alapkamat is ugyanennyi volt 2 éve. Ebben nincs semmi ügyfélcsalogatás, egyszerűen azt kell megérteni, hogy a banki betétek, megtakarítási számlák nem arra vannak kitalálva, hogy a kamatból bevételed származzon, hanem hogy az inflációt kivédve ne, vagy nem jelentős mértékben csökkenjen a betett pénz értéke.

2014. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4


Értem én, akkor azt mondd meg nekem, hogy ha kizárólag a jegybanki alapkamattól függenek a kamatok, akkor miért indítottak most új néven egy másik takarékszámlát magas kamatokkal, és miért nem sikerült ugyanilyen magasan tartani annak a takarékszámlának a kamatait, amivel tavaly rukkoltak elő?

2014. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#3 válaszoló, neked a folyószámlád is Erste-s, ezért tudod ingyen utalni vissza?

2014. jún. 1. 23:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, a folyószámlához kapcsolódik a megtakarítási számla, anélkül nem is tudsz nyitni. A kettő közötti pénzmozgást tulajdonképpen nem is utalásnak hívják, hanem átvezetésnek, és teljesen ingyenes.
2014. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Javítok, mielőtt félreérthető lesz, ezt a fajta takarékszámlát csak meglévő folyószámla mellé lehet nyitni. Természetesen léteznek olyan megtakarítási számlák is, amik mellé nem kell folyószámla. A Budapest Banknál nekem is van egy olyan, bár már vagy két éve nem használom.
2014. jún. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ebben az esetben amit említesz, a megtakarítási számládon mozoghat a pénz? Pl tartozik hozzá bankkártya? Vagy vehetsz fel készpénzt?
2014. jún. 2. 00:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze. Az enyémmel csak bankfiókban lehet pénzt felvenni, de van olyan megtakarítási számla is, amihez bankkártyát adnak. Engem is rá akartak beszélni egy olyanra a BB-nál, de nekem jobban bevált a kártya nélküli, mert ennél náluk nincsen számlavezetési díj. Ahhoz jóval többet kellene havonta félreraknom, hogy a számlavezetési díjat kiváltsák a kamatok, és ne csökkenjen miatta az összeg.
2014. jún. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!