Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Házat szeretnénk közösen...

Cimi33 kérdése:

SOS! Házat szeretnénk közösen vásárolni az élettársammal de nem tudjuk hogyan? Kinek a nevén legyen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk vásárolni az élettársammal, nekem van az előző kapcsolatomból egy gyermekem. Sajnos kezességet vállaltam egy hitelnél, ami nem lett fizetve, így engem is keresgélt a végrehajtó. Több milliós hitelről van szó. Nem merek úgy házat venni hogy a fele rész az enyém legyen, mert félek hogy ráterhelődne a tartozás. Mit lehet ilyen esetben tenni? Ha a fele részt a gyerekemre íratnám akkor ha mondjuk megörökli utánam a tartozást, ráterhelődhet a házra? Létezik ilyen? Azt nem szeretném hogy csak a párom legyen egészben a tulaj. kiszámíthatatlan a jövő, nem szeretnék a gyerekemmel valaha is az utcára kerülni, miután lefizettem a hitelt. Mert ugye hitelre vennénk a házat. Javaslatok???

2014. jún. 6. 21:23
 1/6 Nosco ***** válasza:
58%
Ha neked tartozásod van a bank felé nem biztos, hogy kapsz hitelt. (Khr lista, bar lista). De ha nagyon nem fizeted akkor vonják a fizetésedből.
2014. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tetro ***** válasza:
Adósságot magában nem lehet örökölni. Ha van pénzed, akkor azt a végrehajtó hogy hogy nem vette el? Ha hitelt akarsz felvenni, akkor azt felejtsd végrehajtás alatt lévő hitellel. Amúgy se létezik olyan, hogy gyerek nevére venni fel hitelt...
2014. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én nem vennék fel hitelt, és nem nem íratnám a gyerekemre a hitelt. Én nem is kapnék. A párom venne fel hitelt és úgy vennénk házat közösen. Közösen fizetnénk, stb. Annó nem én vettem fel hitelt, hanem elmentem adóstársnak/kezesnek egy rokonomnak, akinek sajnos befuccsolt, devizás lakáshitele volt...
2014. jún. 6. 23:35
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

1./Párod a nevére megveszi, a Te nevedre pedig rakattok haszonélvezeti jogot. A ház ugyan ez által nem kerül a tulajdonodba, de - adott esetben - kirakni sem fog tudni a jelenlegi párod.


2./ Gyermeked nevére veszitek, rizikó benne, hogy ilyen esetben is "kiszámíthatatlan" a jövő. Gyerek is rakott már ki szülőt az utcára...

2014. jún. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utóbbihoz: ez jó ötlet. Ennek a haszonélvezeti jog bejegyzésnek van többletköltsége?
2014. jún. 7. 14:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze. Minden földhivatali bejegyzésnek van "illetéke", vagyis "munkadíja". Tavaly még 6.600,- Ft volt, idén nem tudom.

De nem úgy működik, hogy bemész és bemondod ezt a dolgot a Földhivatalnál, hanem ügyvéd által kell elkészíteni hozzá a hivatalos papírt. Az ügyvédnek pedig díja van. De ezt egy az egyben vásárláskor el lehet intézni. Párod vásárol, Te pedig "haszonélvezel" ugyanabban az adásvételi szerződésben:)

2014. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!