Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáskassza? Lakástakarék-pénz...

Lakáskassza? Lakástakarék-pénztár? Biztosítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szeretném kérni a véleményeteket, segítségeteket!


23 éves vagyok, albérletben lakom, de szeretnék havonta félrerakni egy kis pénzt. Arra gondoltam, hogy ha nem itthon gyűjtögetem, talán kamatozik is valamit. :D max 20.000-t tudnék kispórolni havonta, szerintetek hova lenne érdemes berakni? groupama? otp? fundamenta? igazából nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, hogy kb mi az a ebkm, thm?

esetleg van olyan lehetőség is,hogy például az egyik hónapba mondjuk csak 10.000-t, a másikba 40.000t rakja be?


érdekelnének a személyes vélemények is :)

Előre is köszönöm :)


2014. jún. 10. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a legfontosabb, hogy szerezz be minden ismeretet a lakástakarék pénztári termékekről (működés, futamidők, módosítási lehetőségek, felhasználási kötöttségek, előnyök, hátrányok) és a tőkegyűjtős biztosításokról is (költségek, felmondási-, módosítási lehetőségek, futamidők, stb), mielőtt döntesz.


Nem "személyes vélemények" alapján szabad ilyesmiről dönteni, hanem pontos termékismeret után.


Az általad felsoroltakon kívül is van még megtakarítási lehetőség, amire van kedvezmény, pl a TBSZ. Ennek is járj utána.

2014. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem elfogulatlan választ adni: mielőtt leteszed a voksodat valamelyik termék mellett, gondold végig, hogy mi a célod a megtakarított pénzzel. Alapelvem, hogy mindent arra használjunk, amire való. Biztosítást abban az esetben köss, ha valamilyen kockázati eseményre szeretnéd magad bebiztosítani. Lakástakarékot abban az esetben válassz, ha saját otthont szeretnél. Ha még nincs konkrét célod, akkor valamilyen szabad felhasználású megtakarítás, vagy nyílt végű befektetés jöhet számításba. A pénzpiacon, bármelyik szegmenst is nézzük, tanácsadók segítik a döntésedet. Fontos, hogy olyan intézményeket válassz ki, melyekben meg tudsz bízni, hiszen a céget képviselő tanácsadónak is csak így tudsz majd bizalmat szavazni. Soha ne engedd befolyásolni magad mások személyes véleményétől, mert nagyon tévútra vihet. Miután eldöntötted, hogy mi célból szeretnél félretenni (ami egyébként nagyon dicséretes dolog, jó látni, hogy egyre több fiatal gondolkodik előre) ennek megfelelően válaszd ki az érintett pénzpiaci szereplőket és a tanácsadókat meghallgatva alakítsd ki a saját véleményedet! Ehhez kívánok neked sok sikert!
2014. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 11. 21:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben fundamentába tenném, mert ennyi idősen a saját lakásra gyűjtés járna a fejemben. De persze te döntesz és lehet neked nem az a fontos, ami nekem.
2014. jún. 18. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!