Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A PayPass kártyának milyen a...

A PayPass kártyának milyen a hatótávja? + Mastercard vs Maestro

Figyelt kérdés

Most jár le az OTP-s bankkártyám, és gondolom PayPass-osat fogok kapni. Tudom majd úgy használni, hogy a pénztárcában van és kb 1,5cm-t kell áthatolnia, amiben van 3-4 plasztik kártya is?


Valamint a mostani kártyám MasterCard, és azt olvastam, hogy a PayPass-os kártyák Maestrok. Milyet fogok kapni? Ha Maestro-s lesz, akkor az nem lesz baj az internetes vásárlásoknál/utalásoknál?



2014. jún. 17. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mennyi a hatótávolsága, de nem lehet sok, mert közvetlenül rá kell fektetni a leolvasóra. A pénztárcából ki kell venni ahhoz, hogy fizess vele. Ha nagyobb hatótávolsága lenne, simán le tudnák nyúlni róla a pénzt, ha elmész egy leolvasó mellett. Ez semmiképpen sem felel meg a biztonsági követelményeknek.

Internetes vásárláshoz, fizetéshez simán tudod használni, mert a fizetéshez kért adatok beírásával azonosítod a kártyát.

2014. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Leolvasótól függően nekem szokott menni tárcán keresztül is. Van, ahol közvetlenül ráteszem, és akkor is csak harmadjára sikerül.
2014. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
OFF. 2. válaszolóra reagálva, MINDENKINEK: Ez akkor veszélyes lehet, jó lesz vigyázni arra, hol tartjuk a kártyánkat!!!!
2014. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hintalow ***** válasza:
100%
Ó, igen nagyon veszélyes, mert bármikor az utcán észrevétlenül végigtaperolhatják a testedet egy leolvasóval paypass után kutatva :)
2014. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-esnek: nem erre gondoltam, hanem arra, hogy pl. a Tesco-ban átmegyek egy paypass leolvasóval rendelkező pénztárnál, de nem én vásárolok vagy olyan kis tételt, hogy kp-vel fizetek. De a pénztárcámban benne van a kártya és fizetés közben közel tartom a leolvasóhoz. Tehát akkor előfordulhat, kétszer fizetek, mert érzékeli a leolvasó.

OFF: nem valószínű, hogy az a fazon vagyok, akinek kell tartani a taperolástól!

2014. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hintalow ***** válasza:

Használtál már paypassos kártyát?

Én használom elég gyakran, és konkrétan fel kell fektetni a terinálra, különben hajlamos eldobni a tranzakciót.

Nem zárom ki egy általad vázolt véletlen vásárlás tényét, de ahhoz konkrétan rá kellene tenni a tárcádat a terminál leolvasó részére (és még akkor sem biztos a siker)

Az már csak ha a tortán, hogy kp-s fizetésnél nem is aktiv a terminál.

2014. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem nagyon nem szimpatikus a paypass annyiban, hogy ha elhagyom, vagy ellopják a kártyámat, akkor pillanatok alatt le lehet fogyasztani róla a pénzt 5000 forintonként. Ugyanis 5000Ft alatt nem kér PIN kódot sajnos. Amíg ez ilyen, hogy nem lehet beállítani 5000 alatt a PIN kódot, köszönöm nem kérek belőle.
2014. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"de nem én vásárolok"

Ha nem te fizetsz éppen, minek mész közel a terminálhoz? Te is az a típusú ember vagy, aki már feszengve várja, hogy sorra kerüljön, és pofátlanul előre törekedik?

"vagy olyan kis tételt, hogy kp-vel fizetek"

Mint már leírták, csak akkor aktív a terminál, ha elindították a bankkártyás fizetést. De ha még nem is így lenne, gondolod, hogy kétszer fizetnél, és ez fel sem tűnne?

2014. jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a PIN nem kérésről nekem az a tapasztalatom, hogy a jelenlegi chipes kártya sem mindig kéri. Eddig a mekiben jártam úgy többször hogy írnám a kódot, erre mondják hogy köszi, elveheted a kártyát
2014. júl. 4. 17:51
 10/10 A kérdező kommentje:

nos ma megjött a kártya és nem PayPass-os. Pedig tesóm 1-2 éve már azt kapott.

Csak arra tudok gondolni, hogy mikor leadta az OTP a rendelést az új kártyára, akkor még nem voltam nagykorú. :(

2014. júl. 15. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!