Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem a tranzakciót a...

Miért nem a tranzakciót a bankfiókom, ha a pénzt már levonta róla?

Figyelt kérdés
A PayPal fiókomhoz hozzárendeltem a bankkártyámat, és már csak egy négy jegyű kódot kér a véglegesítéshez, amit a tranzakció tartalmaz. Megnéztem a számlámat, le is vonta az összeget a regisztrációért, de a rendszer azt írja ki, hogy nem történt eddig semmilyen tranzakció. Miért van ez? Ma délután csináltam, de azóta se jött semmi. Napokig kell erre várni?

2014. jún. 17. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Kártyás fizetésnél az van, hogy a bank először csak zárolja az összeget a számláról, majd pár nap múlva könyveli le. A könyveléskor fog megjelenni a számlatörténetben, tehát pár napot kell várni, igen. Ha nincs kedved várni, akkor hívd fel a bankodat és megmondják a kódot.
2014. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most látom, kimaradt egy szó a kérdésből, már mindegy.


És az miért van, hogy a PayPal 400 Ft-ot ír, de nekem 629 Ft-ot vontak le ezért?

2014. jún. 17. 23:16
 3/7 Hintalow ***** válasza:

Azért mert két levonás történik:


- amikor megadod a kártyád adatait a paypal csinál egy 1 dolláros próbaterhelést (ezt nem vonják le, a zárolási határidő lejártával szépen visszakerül az egyenleghez)

Amúgy innentől amúgy már használható is a csatolt kártya, csak limitekkel.


- A második lépés a 400Ft-os megerősítés (ami csak opcionális) amikor a kérdéses kódot kell visszaírnod a paypalnak a terhelés közleményéből.


Csak az emberek fejében ez a kettő összemosódik (a legtöbben észre sem veszik az 1 dolcsis terhelést, hacsak nincs sms szolgáltatásuk, mert azzal semmi dolguk)


A kettőnek az összegéből pont kijön az a 629 Forint

2014. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eltelt 2 és fél nap, még mindig semmi. Valakinél olvastam, hogy neki csak hónap végén az összesítőben jött meg, hetekig várt rá. Ha délig nem kapom meg, felhívom őket, remélem, hogy meg tudják mondani.
2014. jún. 20. 01:19
 5/7 anonim válasza:

történt azóta valami?

énis ebben a helyzetben vagyok ugyan ennyit vontak le a számlámról

2014. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem. Hétvégén nem is dolgoznak, így még tovább húzódik a dolog. Én holnap bemegyek, de ha akkor se tudnak mit mondani...
2014. jún. 22. 19:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Most reggel jött meg, kedden délután regisztráltam, több mint 5 és nap kellett hozzá.
2014. jún. 23. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!