Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért tukmálják ennyire a...

Miért tukmálják ennyire a fundamenta lakástakarékot?

Figyelt kérdés
Már a könyökömön jön ki és lassan a város összes ügyintézőjénél jártam, mert sose megyek ugyanoda, egyszerűen nem lehet őket leszerelni és nem képesek megérteni, hogy én csak a számlámra szeretnék havonta egy-egy összeget befizetni..
2014. jún. 22. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Mert ez jó üzlet nekik, az ügyfeleknek már nem annyira.
2014. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagyon egyszerű oka van. Mert a bankfiókokban ülő ügyfélszolgálatosoknak ki van adva kötelező feladatnak, hogy pénzügyi termékeket is értékesítsenek és ha ezt nem tennék, akkor jó esetben csak a fizetésük, rosszabb esetben az állásuk bánná.

Ugyanez a helyzet a postán is, ott is mindig el akarnak adni valamit akkor is, ha csekket szeretnék befizetni. A napokban egy telefonszámlát akartam kifizetni és el akartak adni nekem egy TV-t:).

2014. jún. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
09.59-es, a Fundamenta kivételesen az ügyfélnek is jó üzlet, ha van lakáscélja pl 4 év múlva. A jelenlegi betéti kamatok a béka feneke alatt vannak (és lesznek még egy jó darabig). Sima bankbetétben tartott pénzt, kb 0 Ft kamatot kamatozik, de ha LTP-ben van a pénz, akkor 11-12%-os éves kamatod lesz.
2014. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

nekem volt.

de 1 budös vasal sem jártam jobban mintha 55K (+25K funda) helyett 80K va- fizettem volna a hitelem.

2014. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kérdeztem őket, állítólag ha úgy alakul, ki lehet venni előbb is a pénzt, mint a minimális idő, 49 hónap vagy mennyi... De nekem ez nagyon sántít, kizártnak tartom, hogy ilyen egyszerű lenne.
2014. jún. 22. 10:33
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

10.27-es, a Fundamentával kombinált hiteleket ne keverd ide.

Akinek a lakáshitele mellé odacsaptak egy pl 8 éves Fundát (főleg ha deviza alapú hitele volt), azzal kifejezetten kicsesztek a "termékértékesítők" és sajnos igen sokan vannak.

2014. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező, valóban igaz, hogy a pénzt hamarabb is kiveheted, mint 4 év, de ekkor nem jár a 30% állami támogatás.

Sajnos az is igaz, hogy a bankokban nem a 3% betéti kamatú "Hozamleső" módozatokat, hanem a 3,9%-os módozatokat szokták tukmálni, aminek a betéti kamata csak 1%, és sajnos abban is ellenérdekeltek a termékértékesítők, hogy elárulják, a nyitási költséggel is lehet "trükközni".

2014. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Azért, mert a Fundamenta tényleg jó üzlet a Fundamentának, és annak az értékesítéséből jelentős jutalékot kap az értékesítő.


Ha engem kérdezel, akkor a fundamenta csak a jól felépített kommunikációs csomagja miatt tűnik jó befektetésnek. Tulajdonképpen ők még el is vesznek a pénzedből, és az csak az állami támogatás miatt "gyarapodik". Itt van a vonatkozó rész a weboldalukról:


Az állami támogatás mértéke, szerződésenként és személyenként, havi rendszeres megtakarítást feltételezve legfeljebb évi 72.000,- Ft. A 821. számú módozat (4 év 4 hónap) állami támogatással együtt számított EBKM értéke 10,56%; az állami támogatás nélkül számított EBKM érték: -0,72%.


Ha bukod az állami támogatást, akkor még rosszabbul jársz a fundamentával, mintha a párnacihába varrtad volna be a pénzed (Negatív EBKM).

2014. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Főleg neked, utolsó. Pont valami ilyesmi buktatóra számítottam, erről valahogy egyik ügyintéző sem beszélt :)
2014. jún. 22. 12:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Bankfiókban azért tukmálják a Fundamentát, mert feltehetőleg szerződött partnerük és az ügyintézőknek feladata az általuk kínált szolgáltatásokat kínálni. Ha bemész a postára, ott is tapasztalhatod, hogy számlacsomagot, sorsjegyet, vagy más egyéb szolgáltatást ajánlanak a figyelmedbe.


Ettől eltekintve pedig azért halad ennyire a Fundamenta és a többi lakástakarék is, mert jó, megbízható és kiszámítható. Az állami támogatás "elbukásához" az kell, hogy ne érkezzen rendszeresen megtakarítás a számlára, vagy kiutalás után az ügyfél ne tudja számlákkal igazolni a lakáscélú felhasználást. Lakásszámlát az nyit, akinek lakáscélja van és igényli az állami támogatást. Aki pedig ezért nyitja, az nem fogja elbukni az álltámot, mert rendszeres megtakarító lesz. Álltám nélkül negatív EBKM 8 és a 10 éves konstrukcióknál eshet meg az álltám "elbukása" esetén. Azonban, ha valaki nem rendszeres megtakarító, mert például nem tudja vállalni azt az összeget, ami addig ment, módosíthatja a futamidőt, vagy a havi megtakarítás összegét, legrosszabb esetben felmondhatja a számlát. Azonban ha ez az első pár évben következik be, nincs negatív EBKM. Ha később áll elő likviditási nehézsége az ügyfélnek, mondjuk a hetedik évben, akkor visszamódosítja a szerződését 5 évesre és van egy túltakarított számlája, amiből nyereséggel tud kiszállni. Tehát annak, hogy valaki lakás előtakarékossággal bukjon, az esély a nullával egyenlő. Kivételt csupán azok az esetek képeznek, akik nem foglalkoznak azzal az egyszerű ténnyel, hogy a személyi bankáruk azért van, hogy ha valami gond van, akkor neki szólnak és ő segít. Mert ez a dolga. Ha a kedves ügyfél nem tájékoztatja a tanácsadóját a felmerülő problémákról, akkor nem tud segíteni sem. Néma gyereknek, mint tudjuk, az anyja sem érti a szavát.

2014. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!