Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új föld törvény zártkerti...

Új föld törvény zártkerti ingatlannál?

Figyelt kérdés
Házvásárlás előtt állunk és ma hallottam először erről az új földtörvényről, mikor ma megnéztük az első házat. Zártkerti ingatlan 1200nm-es telken van. Érdeklődnék, ha valaki egyszerűen le tudná írni nekem, hogy miért is nehezíti meg a zártkerti ingatlan vásárlást, az kérem írja le. Olyan mit vettem ki az eladó szavaiból, hogy elővásárlási joga van valakinek, meg hogy át kell minősíttetni mássá. De fogalmam sincs, hogy ennek mi a folyamat mekkora költség ez. Köszönöm annak aki érthetően leírja :)
2014. jún. 22. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Elővásárlási joga a szomszédoknak van. Plusz - az eladási szándékot - ki kell függeszteni az illetékes önkormányzatnál (ez már talán kb. 60 nap lett). Akkor kell átminősíteni, ha lakóházat akarsz rá építeni, vagy a rajta lévő épületet azzá akarod minősíteni. Amennyiben hitelből akarod vásárolni, azt nem adnak zártkertre, ergo akkor is át kell minősíteni, esetleg kivonni művelési ág alól, stb. Amúgy nem bonyolult, csak időigényes.
2014. jún. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Értem már! Hitelből tudjuk csak meg venni sajnos, annyit tudok, hogy kamattámogatott hitelt nem lehet rá felvenni, csak piaci kamatozásút. Akkor elvileg mindenképp át kell minősíttetni még a vásárlás előtt. Remélem akadálymentesen le fog zajlani. Árban ez mit takar, mert szerettük volna ha kicsit enged az eladó az árból, de gondolom, ha át kell minősíttetni, akkor nem fog engedni, ha nagyobb összegbe kerül. Plusz a hitelt is mire kifolyósítják az is pár hónap.
2014. jún. 22. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tudom, mennyibe kerül, nekem (7 éve) az eladók intéztek mindent. Azóta sok minden változhatott, meg hát önkormányzatonként eltérő lehet. Szerintem menj be az illetékes hatósághoz és ott kérj felvilágosítást. Ha te intézed, akkor meg alkudd le az utánajárás árát:)
2014. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy mi az ingatlan művelési ága?
2014. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!