Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha netbankon (OTP) keresztül...

Ha netbankon (OTP) keresztül utalok, küldenek vmi bizonylatot, amivel igazolni tudom a másik félnek, hogy átutaltam a pénzt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
persze...
2014. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
utalás után tudod lementeni...
2014. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mintha bármit érne egy print screen egy megszerkeszthető képről, miközben amúgy is 4 órán belül megérkezik a pénz munkanap napközben. De ha valaki ezt várja el...
2014. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak elektronikusat kapsz, amit legfeljebb képként le tudsz menteni. Ami nem sokat ér.

Mikor én valakinek utaltam, azt se fogadta el igazolásnak, hogy ott az orra előtt a saját számlaszámara utaltam el a pénzt és a saját szemével láthatta a banki visszaigazolást. Mert az illető állítása szerint ezzel is lehet csalni.

2014. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Csinálok egy ál-OTP oldalt, és abba beírogatom az adatokat az utaláshoz.

Mondjuk ha a címsorban helyes link szerepel, és HTTPS a protokoll, akkor 100%, hogy tényleg az OTP-vel kommunikálok. De pl. a saját gépemen simán meg tudnám oldani, hogy helyes link szerepeljen, csak HTTPS nélkül, és az azért már eléggé megtévesztő.

Egy képernyőkép meg tényleg semmit nem bizonyít, kb. 5 perc alatt olyat vágok össze, hogy tegnap utaltam neked 10 milliót. Miért hinne ennek bárki?

2014. jún. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké, ügyes vagy.

Végülis ál-agyműtétet is végre lehet hajtani agysebészi diploma és szakszerű műtő nélkül is, a kérdés csak hogy a tudásoddal képest vagy-e rá...

Gondolom azt is meg tudod oldani hogy miután az ál-oldaladon elutaltad a pénzt, a mobilodra jöjjön egy ál-SMS a teljesítésről úgy hogy a feladó a bank telefonszáma legyen.

2014. jún. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most ez nem arról szól, hogy én ügyes vagyok-e. Nálam sokkal profibb emberek léteznek, akik sokkal keményebb trükkökre is képesek. És nem tudhatod, kivel van dolgod. Amit én írtam, azt az emberek nagy része meg tudná csinálni egy egyszerű leírás alapján.

Egy HTML oldal meg egy SMS azért szerintem kevés arra, hogy egy nagyobb összeg esetén valaki elhiggye, hogy tényleg utaltak neki. Egy lementett kép meg még inkább, azt egy 10 éves is szerkeszt. Mivel 4 óra alatt most már megjön az utalás, nem értem, miért kellene bárkinek ilyen kockázatot vállalnia.

Persze, ha valaki elhiszi, akkor az az ő szíve joga. Csak gondolj bele, ha neked utalnának valamit, akkor lenne-e ekkora bizalmad. Mert nekem biztos nem, inkább várok pár órát.

2014. jún. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!