Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtakarítások, megtakarítási...

Megtakarítások, megtakarítási számlák, fogyasztó megtévesztése. Van esélyem perben nyerni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van megtakarítási számlám az otp-nél, s tőkegarantál pénzpiaci bef.jegybe fektetek, havonta folyamatosan fix összeget helyezek az értékpapírszámlára. Viszont ezt ők "megtakarítási számlaként" reklámozzák, hirdetik. A megtakarított pénzt kivettem, kevesebb lett mint amit betettem (1-2 millió forint). Szeretném beperelni az otp-t a fogyasztó/ügyfél megtévesztése miatt, mert ez nem megtakarítási számla, hanem lehúzási számla. Becsapják az embereket. Ha perre viszem van esélyem, hogy becsapnak? Amerikába lennénk akkor tuti nyernék, de itthon a zsidók és a zsidó vezetők, szerintetek?

Köszönöm a választ.

Gondolom nem egyedül vagyok a problémámmal.



2014. jún. 27. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Az a helyzet, hogy ugyanúgy beszívtad, mint a devizahitelesek: nem olvastad el a kondíciókat.


Viszont mivel neked nem a házadat viszik, hanem csak a megtakarításod lett kevesebb, kétlem, hogy az állam segítene.

2014. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Ugyan így jártam. A nagy ideteszem, odateszem, kezelési költség, kamatadó, átutalás levétel díja mizériában kevesebb lett a pénzem amikor visszakaptam pedig egy évig használta az OTP :S

Úgy járunk mint nagyszüleink. Marad a szalmazsák. Én többet nem tartok bankban pénzt amig ez a helyzet fennáll :S

2014. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem bankokkal kell koperalni meg a NAGY c.....ny kormannyal!!
2014. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Először is a tőkevédett pénzpiaci alapok egy adott időszakra nézve tőkegarantáltak, tehát mondjuk ha a tájékoztató szerint ez 1 hónap, akkor ha hamarabb kiveszed, mint 1 hónap, akkor előfordulhat, hogy alacsonyabb lesz az árfolyam, ha 1 hónapon túl veszed ki, akkor nem fordulhat elő, mert az alap befektetési politikája garantálja ezt (olyan rövid lejáratú diszkont kincstárjegyekbe, bankbetétekbe fektetnek, amelyek garantálják ezt).


Emellett van vételi díj és lehet eladási díj is, pénzpiaci alapnál ez néhány százalék, de ez is benne van a tájékoztatóban. Ettől pedig független, hogy ha te egy más, nem az értékpapír számlához csatolt számlára utalod, vagy felveszed készpénzben, akkor fizeted a tranzakciós költségeket (mert nyilván a bank meg ebből fizeti a tranzakciós adót).


Nincs ebben semmi átverés, egyszerűen el kellett volna olvasnod a tájékoztatót. De persze egyszerűbb másokat hibáztatni, mint előtte tájékozódni, vagy utólag beismerni magadnak, hogy hibáztál. De persze természetesen erről is a zsidók meg a bankárok tehetnek... Nem csoda, hogy ebben az országban a politikusok is ezen kádárista elvek alapján kormányoznak, az értelmesebbek többsége meg elhúz innen.

2014. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 egy újabb válaszoló ***** válasza:
70%
Befektetési alapokban 10-20%-os hozamokat lehet elérni évente, azonban ennek a lényege, hogy nem szabad ki-be tologatni a pénzt, mert bizony a megannyi adó, kezelési költség miatt kevesebbet kapsz, mint amennyit adtál.
2014. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
A zsidozasoddal kapcsolatban.....Amerikat szinte kizarolag zsidok iranyitjak.
2014. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!