Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál nyissak számlát?

Melyik banknál nyissak számlát?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak erre kalkulátorok. Csak azokkal az a bajom, hogy pár bankot alapból fel sem sorolnak, pedig kedvezőnek tűnik az ajánlatuk. Ezért inkább személyes tapasztalatokra, ajánlásokra lennék kíváncsi.


Leírom a főbb paramétereimet:

- havi 148.500Ft jövedelem érkezne a számlámra,

- kb 2,5 millió forint kezdő egyenleget helyeznék el a számlán,

- készpénzt felvenni csak ritkán szoktam és kis összegben,

- átutalással néha fizetek, de nem nagy összegben és nem rendszeresen, csak eseti jelleggel,

- havonta 60.000Ft körül vásárolok kártyával a többi pénzt általában félrerakom és gyűlik a számlán.


Fontos a minél alacsonyabb havi számlavezetési díj és kártyadíj. Valamint az sem lenne rossz, ha némi kamatot is kapnék a megtakarításomra.


Milyen számlát ajánlanátok?

Köszönöm.


2014. jún. 28. 08:22
 1/2 anonim válasza:

Érdemes megnézni az alábbi összehasonlító oldalakat:

www.bankmonitor.hu

www.bankkartya.hu


Mindkét oldal független. Beírod a paramétereket és kidobja sorrendben a legolcsóbbtól indulva.

2014. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A bankkartya.hu-n hol lehet kalkuláltatni, nem találom?

A bankmonitort ismerem. Azzal az a bajom, hogy az OTP-t ajánlgatja. Aminek a számlavezetési díja lehet hogy kedvező, de arra nagy ívben tojik a kalkulátor hogy a számlámon lévő pénzre mennyi kamatot kapok.


Most egyébként az Erstenél van a számlám már sok éve, de kezd egyre kevésbé szimpatikus lenni a bank, ezért gondolkoztam el a váltáson.

A mostani feltételek sem túl kedvezőek:


Számlavezetési díj: 1400Ft/hó

Októberben lejár a bankkártyám, erre 7500Ft-ot fognak levonni az aktuális kondíciók szerint.

Ingyen utalok korlátlan mennyiségben és a netbankért sem kell külön fizetni. Ez mondjuk pozitívum.

2,5%-ot fizetnek a pénzemre. A kamatfizetés havonta történik, így bármikor megtehetik hogy jövő hónapban azt mondják, hogy mostantól 0,1% a kamat. Mint ahogy az elmúlt hónapokban is folyamatosan csökkentettek. Fél éve még valami 5-6%-ról indultunk.


Bankon belül is tudnék csomagot váltani, de az sem érné meg annyira.

Így 199Ft lenne a havi számlavezetési díj.

Rögtön 15.000Ft-ba kerülne az, hogy 7500Ft kártyakibocsájtási díjat +7500Ft kártyadíjat kell fizetnem.

Az utalás 0,46%-ba, de minimum 150Ft-ba kerül, ami az egyik legdrágább azok közül amit néztem.

A netbank nem tudom, hogy ingyenes marad-e.

Viszont marad a 2,5% kamat amit bármikor variálhatnak.


Amit néztem és tetszik az a Raiffaisennél van:

Ingyenes számlavezetés.

A bankkártyára nincs kibocsájtási díj, csak kártyadíj 4000Ft. Nem vészes.

Utalás 0,3%.

Netbankot nem tudom.

Kamat fix 3% egy teljes éven keresztül.


Ezen gondolkozom nagyon. Ha mindent összeszámolok megérné a váltás, nem is kicsit.

2014. jún. 28. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!