Elegem van már a bankok trükközéseiböl. Létezik még KORREKT bankszámla?

Figyelt kérdés

Cib bankos vagyok.

Az utobbi egy évben pl: KÉRÉS NÉLKÜL küldtek egy bankkártyát, ami a megszokott évi 2000 forint helyett 6000 forint/év díjazású. Be kellett mennem megkérdezni, azt a választ kaptam hogy mivel nem reagáltam a kivonat alján lévö, mellesleg igencsak apróbetűs részre, elfogadottnak tekintették. ( ez a szöveg valóban ott volt , de akkor is MIVAN???)

Közben visszaállították a régit, és az emelt díjat is visszakaptam de mivan ha nem figyelek oda???

Bevezették az éjszakai (!) ATM használati díjat, 340 forint. MIVAN??? Ezt se tudtam, bele is szaladtam.

Ha pénztárnál veszek fel pénzt ( ez akkor történt, míg a régi kártyámat vártam és pénz kellett), 10 000 forint esetén 890forint a kezelési költség. MIVAN???

És még sorolhatnám az apró cseprő dolgokat ( pl tudtátok hogy a fennhangon hirdetett ingyenes kértyás vásálás sem ingyenes? De nem ám, év végén "díjkorrekció" álnéven csipegetik le szépen a lóvét), ha az ember utána kérdez, akkor meg paragrafusról, meg kondiciókról, hogy véletlenül se értse az ember!

Ha év végén ezeket össze számolom, bizony súlyos ezrek jönnek ki!!

Szóval létezik még korrekt bank? Ahol tényleg annyiba kerül mint ahogy hirdetik, és nincs trükközgetés??



2014. jún. 30. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Nem kell kártya.

Egy összegben felveszed a pénzt havonta.

Ha kell kártya, viselni kell a következményt.

2014. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csakhogy ezek nem "természetes" következmények, ha nem át...ások! Ez olyan mintha veszel egy kiló kenyeret, aztán hó végén meg szólnak hogy adjál még 50 forintot, kezelési költségnek.
2014. jún. 30. 21:57
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Koszond a kivalo kormanynak...
2014. júl. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amugy penztarnal mar ezer eve nagyon draga a penzfelvetel.... Penztaros fuggo mert valaki figyelmeztet ra de neki nem kotelessege es nem is ez a dolga, hogy az ugyfelek helyett gondolkodjanak! Egyebkent meg akondaciot es uzletszabalyzatot erdemes atolvasni idorol-irodre a valtaozasokat. Ez ellen miert kell lazadozni nem ertem...
2014. júl. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

A bankmonitor.hu oldalán nagyon jó kalkulátor van.

Ott válassz egy neked megfelelő számlát.

Persze miután kilistázta neked, azért nézd át a bank honlapján a hirdetményt ill. kondíciós listát. Mert az a biztos és részletes.



Ha havonta 120e vagy 150e érkezik a számládra akkor már egész jó konstrukciók vannak.



Amit egyébként ajánlok, akkor is ha nem érkezik havonta ennyi a Sberbank Fair számlacsomag.

Szerintem most az egyik legkedvezőbb, ha nem a legkedvezőbb.


Nagyon kis bankok csak annak jöhetnek szóba, akik Bp-n laknak. Pl. Gránitbank meg hasonlók.

2014. júl. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elöszöris köszi a válaszokat!

Miért kell lázadozni? Neked az teljesen rendben van, hogy a fizetésedet először odaadják egy harmadik félnek (bank) , aki aztán lecsipeget amennyit gondol, és úgy adja át Neked? Magyarul fizetsz azért, hogy hozzájuss a saját pénzedhez?

Pénztári felvételre voltam szorulva (fentebb írtam)

De mivel közalkalmazott vagyok, kötelezö a bankszámla, különben lemondanám a ...csába!

Azt se értem hogy hirdetik hogy ennyit meg annyit kamatozik ha számlán tartod, de annyit böven elvisz a sok költség. Még többet is.

Igen, le lehet venni egy összegbe is, de ekkor jönnek a fentebb írt trükkök.

Mindenesetre azt a bankos oldalt megnézem, köszi a tippet.

2014. júl. 1. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a banki piac velejárója, mindent kitalálnak, hogy lehúzzák az embereket és lássuk sikerrel. Sokan azzal, jönnek, mert a bankadó miatt van ez. Hát nem! Ez mindig is így volt, főleg nálunk, mondjuk nyugaton nem annyira csinálhassák ezt, de azért néha néha megkapják a büntit a pszáftól.
2014. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 egy újabb válaszoló ***** válasza:
24%
Most ezzel a szédületes adósmentéssel, még több és még drágább ilyen tételek lesznek. Köszönjük..
2014. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!