Elévülhetnek a hitelek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2003 ban vettem fel egy áruhitelt, amit szépen rendesen fizettem egészen 2006 ig amig ki nem lett fizetve minden becsületesen.

Nem emlékszek pontosan (és már nincsenek is meg) hogy milyen papírok elszámolókat kaptam akkor a Budapest banktól, viszont ma kaptam 2 levelet amikben az áll hogy van valamennyi tartozásom még mindig, és a hitelszámlára nem érkezett befizetés 2012 és 13 ban. Ha vitatkozni kívánok akkor 60 napon belül megtehetem, viszont mind a 2 levél áprilisra van dátumozva.

2006 óta semmiféle megkeresés nem történt a bank részéről.

Próbáltam telefonon beszélni az ügyfélszolgálattal ahol csak annyit tudtak mondani, hogy a hitelszerződés él, de a behajtási részleggel kell beszélni ami persze egész nap elérhetetlen volt.

Nem tudom mintévő legyek.

Eleve furcsa, hogy 8 év után jut eszükbe X ezer forintnyi tartozás, visszadátumozott levelet küldenek arról, hogy az elozo 2 évben nem fizettem be semmit.


Mit tanácsoltok, mit tegyek?



#Budapest #bank #tartozás #hitel #tetves szemét bankok
2014. júl. 2. 01:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

A hitel nem évül el, a hivatalos papírokat pedig 5 évig meg kell őrizni.

Menj be a bankba es kérdezz utana, hogy jött ossze plusz tartozás.

Nekem anno pl egy havi részletekben fizetett telefon szamla tartozás utan öt evvel küldtek felszólítást, hogy nem fizettem ki mindent. Bevittem szépen a csekkeket, mutattam hogy minden rendezve van. Kiderült, hogy havonta párszáz forintnyi késedelmi kamatot kellett volna fizetni az eredeti szamla teljesítés dátum ahhoz képest, csak "elkeveredtek" valahova a csekkek - ok nem küldtek, en nem kaptam.

2014. júl. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Elévült, ne csinálj semmit. Nézd meg a neten az elévülés fogalmát, hogy biztos legyél a dolgodban. Ezt javaslom az első válaszolónak is.
2014. júl. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Bankba sajnos nem tudok bemenni, ez nem opció, a telefon pedig mint írtam nehézkes.

Nem okozna gondot kifizetni, nem egy nagy összeg csak bosszantó, hogy ennyi idő után zaklatnak. Persze ha nekik kellene fizetni akkor egy egész jogász csapat fogalmaznak meg egy levelet hogy nekem nem jár vissza semmi X év után.

2014. júl. 2. 08:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs más eszközük, mint hogy megpróbálják veled elismertetni a tartozást. Ha elismered, akkor viszont megszűnt az elévülés.
2014. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ki tudják mutatni, hogy próbáltak téged értesíteni (mondjuk hivatalos levéllel, de te "nem kaptad meg"), akkor nem évült el.
2014. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem évül el es nem kell hozza tértivevenyes levél se. Sima level is értesítés ék számít, de hitelnél meg az se kell.

En anno mentem a fogyasztóvédelemhez is: azt mondtak jogos a kovetele, semmit nem lehet tenni, elso voltam.

2014. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

"En anno mentem a fogyasztóvédelemhez is: azt mondtak jogos a kovetele, semmit nem lehet tenni"


Gyorsan leráztak az ott dolgozó droidok. Könnyű dolguk volt, nem voltál felkészült.

2014. júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nos, az "ott dolgozó droidok" helyett a megyei kirendeltség vezetőhöz volt szerencsém, aki mellesleg régi jo barátom, de te csak szedd őket a hozza nem értesül miatt.
2014. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Gyorsan lerázott a megyei kirendeltség vezető, aki mellesleg régi jó barátod. A kinevezését lehet, hogy nem a hozzáértésének köszönheti, mint az lenni szokott a közszférában... (Vagy egyszerűen a te eseted egyedi volt.)


Mindennemű követelés elévülhet, természetesen a kölcsönre vonatkozó is. (Kivéve a tulajdonjogra irányuló.)

2014. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hehe, levélben 8000 tartozás van, telefonon pedig 13 ezret mondtak éppen most.

Na ez akkor hogy van?

Ha személyesen bemennék már 50 lenne?

Tetves banda...

2014. júl. 2. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!