Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külfödi vásárláskor utalás?

Külfödi vásárláskor utalás?

Figyelt kérdés
Egy külföldi aukciós olalról szeretnék rendelni. OTP junior számlám van és ez alkalmas paypass-ra ami a külfüldi utaláshoz szükséges. Az utalásnál meg vaan adva kb 7ehetőség amik közül választani kell , hogy pl MasterCard,Visa stb. Most akkor melyik az ami nekem jó

2014. júl. 2. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nem utalás, hanem kártyás vásárlás. Nagyon nem mindegy a költségek szempontjából. Megnézed, hogy a kártyádon milyen logó van: Visa, Mastercard, Maestro. ha ezek közül bármelyik, akkor mehet a kártyás fizetés. Ha nincs ilyen, akkor felejtős. De az átutalást, mint fogalmat felejtsd el, mert a webshopok a legritkább esetben foglalkoznak ezzel.
2014. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Èn semmi esetre sem vennék, csak paypal-al.
2014. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen én is most olvasom hogy ezek nagyon nem biztonságosak és hogy külföldről csak paypal-al vásároljunk. Mindenki óva inti a másikat a nem paypal-es vásárlástól :((
2014. júl. 2. 09:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig nincs mitől tartani, mert a kártyád adatait nem a bolt, hanem egy harmadik fél kezeli, például a Sagepay, a Paypal is ugyanezt csinálja, csak a mögött ott van a saját fizetési és elosztási rendszere. De ha rettegsz, akkor elkülönített kártyaszámlát létrehozhatsz INGYEN és akkor sehogy sem tudják ellopni a pénzed, mert a kártya mögötti számlán nem lesz pénz, csak ha átvezetsz rá pénzt a folyószámládról. Tehát minden megoldható biztonságosan, csak akarni kell.
2014. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudod, kik terjesztik, hogy ne vásárolj külföldről? Azok, akik maguk vásárolnak és aztán eladják vaterán sokkal drágábban. Nekik így éri meg, mert úgy gondolják, ha nem külföldről vásárolsz, akkor tőlük fogsz.
2014. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Alinexpressről szeretnék rendelni , ebayről szoktam eddig még nem tol baj vele. És igy utána olvastam hogy kinek mi a véleményre róla és sokan irják hogy ennyi erővel küldjem el a kártyám pin kódját mert annyira biztonságtalan az egész. Igen én is olyat akarok amit vaterán van 3xannyiért mint az adott külföldi oldalon. Úgy vagyok vele hogy 1x megpróbálom, max elbukom a pénzt (2500ft). Egy bankos ismerősöm azt javasolta hogy ha igy fizetek a kártyán ne legyen több tizezer forint. Úgy gondoltam hogy kicsit többet teszek rá mint amennyi a termék , és igy majd meglátom mi lesz :)
2014. júl. 2. 10:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Aliról én már rendeltem, és nem volt semmi probléma. Olyan eladót kell választani, akinek kb. 98-99% vagy a fölötti az értékelése, lehetőleg minél több adásvétellel.
2014. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De hogy a kérdésre is válaszoljak, neked azokat az adatokat kell megadnod, amik a bankkártyádra vannak ráírva. Simán bankszámlával nem tudsz fizetni, csak olyan kártyával, ami alkalmas internetes vásárlásra.
2014. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
akit néztem 100%os a profilja , egy próbát lehet megér. És itt akkor most a fizetés hogy van? A pénzt tényleg csak akkor kapja meg ha megkaptam a terméket és vissza jeleztem neki hogy minden oké megjött ?
2014. júl. 2. 10:49
 10/12 A kérdező kommentje:
A kártyán Mastercard van és paypall tehát akkor alkalmas rá ha jól értem :)
2014. júl. 2. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!