Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Befektetésnél a bankon kívülrő...

Befektetésnél a bankon kívülről hozott, új forrásnak mennyire kell "újnak" lennie?

Figyelt kérdés

Mivel netbankban is meg lehet kötni a befizetés nem feltétlenül van pont abban a pillanatban, pl. ha előtte fiókban fizetem be.

Ha aznap, vagy pár nappal előtte megkapott fizetést kötném le, úgy működik? Gondolom hónapok óta számlán levő pénz már nem jó.



2014. júl. 3. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Az új forrás általában azt jelenti, hogy adnak egy dátumot az akciós betétlekötési szakasz elején, mondjuk egy mostani betétre június 15. (Csak példa.) Az aznapi záróegyenleged (beleértve a bankál az összes létező számládat, lekötéseidet, értékpapírokat, stb...) feletti részt tudod lekötni új forrásként.

Tehát ha a megadott napon például 100 ezer forint volt a záróegyenleged, most pedig az egyenleged 120 ezer, akkor 20 ezer forint számít új forrásnak, függetlenül attól, hogy időközben mi történt az egyenlegeddel.

2014. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, végül olyat választottam ahol nem kell új forrás, a számlámon levő nagyobb összeget kötöttem le, nem az új érkezőket.
2014. júl. 8. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!