Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha igényelek egy társkártyát...

Ha igényelek egy társkártyát egy családtagomnak, akinek tartozása van, akkor levonhatják tőlem?

Figyelt kérdés

Tehát van egy családtagom, aki tartozik egy devizahitele miatt amit nem tudott törleszteni és nincs semmi vagyona amiből beszedhetnék, ezért ez egy máig élő tartozás. Ez az ő dolga, intézi ahogy tudja.


Én viszont szeretnék neki a hitelkártyámhoz (hitel!) egy társkártyát adni. A kérdés az, hogy ráterhelheti-e a behajtó vagy az ő bankja a társkártyájára a tartozás összegét?


Hozzáteszem, ha így lenne / van, akkor gyakorlatilag egy 3. személlyel (velem) fizettetnék ki az ő tartozását? Nem közvetlen családtag, tehát nincs vagyonközösség, csak rokon!



2014. júl. 11. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha folyószámlához kapcsolódó bankkártyáról lenne szó akkor igen, de mivel szerintem hitelkártya számla terhére egyébként sem lehet inkasszózni, ezért ez esetben nem, de azért megkérdezném a bankban is.
2014. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is így tartanám logikusnak, de kíváncsi vagyok más hogy látja.
2014. júl. 11. 21:06
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

nem, mert a társkártya birtokos, olyan mintha meghatalmazott lenne. ugyan az mintha meghatalmazást adnál valakinek, hogy teljes hozzáféréssel kezelje a pénzt a te számládon. pl. én is kezelhetem a volt nejem minden számláját, fel is vehetem, interneten is hozzáférésem van és a telefonbankon is hozzáférhetek jelszóval és a férfi hangom ellenére a saját nevemben



Magyarországon ismert a közös bankszámla és a meghatalmazás a bankszámla felett a bankoknál, egy számlán. jogilag egy számlának több tulajdonosa lehet, de van olyan, hogy a meghatalmazott nem tulajdonos, de a számla birtokosnak biztosan tulajdonosnak kell lennie a tulajdonosok közt. közös számla esetén mindenki tulajdonosa a számlának

2014. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem
2014. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%
ahhoz, hogy a te pénzed vigyék, számlatulajnak kellene lennie.
2014. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"ahhoz, hogy a te pénzed vigyék, számlatulajnak kellene lennie."


Sajnos nem, és pont ez a probléma folyószámla esetén. Elég ha számla felett rendelkezőnek van bejelentve, a társkártyához pedig ez kell.


A Végrehajtási törvény most kicsit zavarosabban fogalmaz, mint korábban, mert "az adóst megillető pénzösszegről" beszél, de ez a rendelkezés viszont egyértelmű:


"82/A. §245 (1)246 A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adós rendelkezése alatt álló, a 7. § (3) bekezdésének a) pontjában meghatározott összeg – ideértve a nem pénzforgalmi számlán kezelt összegeket is – végrehajtás alá vonása iránt a végrehajtó a végrehajtói letéti számla javára benyújtott hatósági átutalási megbízással (e §-ban a továbbiakban: megbízás) intézkedik. Az adós pénzforgalmi szolgáltatója (e §-ban a továbbiakban: pénzforgalmi szolgáltató) a végrehajtó intézkedésének megfelelően köteles a fizetési számla mentesnek minősülő összeget meghaladó egyenlegéből a megbízásban megjelölt követelés összegét a végrehajtói letéti számlára átutalni."

2014. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Senki se figyel?


HITELkartya! HITEL!


NEM adok neki semmi fele jogot a szamlamhoz, ahhoz semmi koze. A szamlamhoz tartozo beteti (debit) kartyamhoz pedig SENKINEK nem adok tarskartyat! Ez az en kizarolagos szamlam, NEM kozos szamla.



Csak a hitelkartyamhoz adok neki tarskartyat! Nem fer hozza a szamlamhoz, nem tud a szamlamrol penzt felvenni, stb.


Kizarolag vasarolni fog tudni a hitelkartyaval, tehat adossagot hal,ozhat fel, amit en vagyok koteles kiegyenliteni.


Tehat, ezek alapjan segitsetek kerlek: raterhelhetik a hitel-tars-kartyajara es ezaltal gyakorlatilag EN RAM az o tartozasat?


Felejtsetek el a szamlamat, ahhoz nem adok neiki semmit. Nincs sem felesegem sem parkapcsolatom, tehat vagyonkozossegben sem elek senkivel!

2014. júl. 11. 23:33
 8/21 anonim ***** válasza:
Éppen te vagy az, aki nem figyel!
2014. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ezt irta az elozo:


""ahhoz, hogy a te pénzed vigyék, számlatulajnak kellene lennie."


Sajnos nem, és pont ez a probléma folyószámla esetén. Elég ha számla felett rendelkezőnek van bejelentve, a társkártyához pedig ez kell. "


Ezert kerdeztem ujra, erthetoen, hogy most akkkor mi az igazsag?

2014. júl. 12. 12:33
 10/21 anonim ***** válasza:

jesszus mari, aZT HITTEM BIZTONSÁGBAN VAN A PÉNZÜNK. Bakker én is tartozok 4,5 millióval az apeknek és meghatalmazott voltam 33 milliós megtakin.


ez pont olyan, mint amikor a cigó uzsorás, a nemfizető ügyfelei rokonait veri össze, hogy fizessenek a rokon uzsora-hiteléért


sejtettem, hogy nincs különbség, cigány-uzsorás, hivatalos bírósági behajtó, apek, bank, egyszar mind

2014. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!