Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy hitelintézet vagy pénzforg...

Egy hitelintézet vagy pénzforgalmi intézmény vagy pénzügyi szolgáltató - vagy bármi ahogy ezeket a NEM bankokat hívják - a hónap bármely napján utalhat egy nagyobb összeget?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt veszünk fel, már túl vagyunk az előzetes értékbecslésen, a banktól is pozitív a visszajelzésünk, már csak a szerződést kellene aláírnunk, csak az eladó aggódik, hogy ő csak két-három hónap málva jut a pénzéhez, mert ő úgy gondolja, hogy a banknak NEM számító pénzügyi intézmények ilyen összegeket csak a hónap egyetlen egy bizonyos napján utalhatnak ilyen összeget (2,5 millió), mert csak akkor szabad nekik. Ráadásul az első összeget az ő jelzálogot adó bankjának kell utalni, majd miután törölve lett a jelzálog, utána utalnak majd az eladónak, így ezért fél, hogy 2 hónap lesz belőle (vagy ha ezt a hónapot már lecsúsztuk, akkor 3 hónap). Szeretnénk megnyugtatni, hogy ez nem így van, de nem találtam interneten semmilyen törvényt, jogszabályt vagy előírást, ami erről írna. Pedig órák óta keresem, csak úgy tűnik, nem jól.
2010. jan. 7. 20:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint egyszer lesz 2,5 millió utalva, utána még egy ekkora összeg az eladónak, tehát kétszer.
2010. jan. 7. 20:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság. Nem tudom bebizonyítani, de értelme nincsen.

Egyébként a hitelintézet az ponthogy bankot jelent. (Régebben pénzintézetnek hívták.)

A többit meg pénzügyi szolgáltatónak nevezik.

2010. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Én is baromságnak tartom, csak tudod az Eladó ezt szentül hiszi és nem lehet meggyüzni, csak írásos bizonyítékkal. Mert ő még a XX. században nőtt fel...


Várok olyan válaszokat, akik tudnak valamilyen bizonyító erejű írást felmutatni erről. Előre is köszönöm!

2010. jan. 7. 21:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan az Aegonról van szó - ha így könnyebb.
2010. jan. 7. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Az Aegon nem pénzintézet és nem is Bank.Nem ismertem a működésüket,de amit leírtál,az alapján én is kételkednék az eladó helyében.És a helyedben is jól elolvasnám a szerződés apróbetűs részét,és megmutatnám egy hozzáértőnek.Nagyon ráfázhattok később.

Ami nem tetszik: ha Bank ad ingatlanvásárlásra hitelt,akkor egyszerre egyenlíti aki a meglevő bankhitelt és az eladó követelését is.A rajta levő jelzálog törlése és az új jelzálog bejegyzése pedig egyidőben történik.

H az nem így történik,akkor az a helyzet áll elő,hogy az eladó lakása tehermentes lesz,de még az ő tulajdona marad.Csak akkor kerül a vevő nevére,ha kifizeti a vételár hátralevő részét is.Mi van,ha az eladó eláll közben az eladástól? Csak Bíróság útján kaphatod vissza a kifizetett jelzáloghitel összegét,de neked azért a törlesztőrészletet fizetned kell az Aegonnak.

Jól gondoljátok végig a dolgot,és feltétlen kérdezz meg ügyvédet vagy a közjegyzőt.

2010. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Még nem kötöttünk hitelszerződést az Aegonnal, de természetesen nagyon alaposan át fogjuk olvasni. Egyenlőre csak tájékozódom erről. Az bele van foglalva az Adás-vételi szerződésbe, hogy abban a pillanatban, hogy az Aegon kiadja a kötelezettség-válaló nyilatkozatot (ami még az első utalás előtt van), már nem állhat el egyik fél sem, tehát az Eladó sem. Érdeklőtünk, de a bankok sem egy időben teljesítik a két utalást, hanem szintén két részletben.
2010. jan. 7. 22:00
 7/7 A kérdező kommentje:

Legelsőnek írom: utánanéztem, nem ugyanaza hitelintézet, mint a bank. De azért nagyon köszönöm a válaszodat és az eddig érkezett többi választ.


Az eredeti kérdés még megválaszolatlan: azok a pénzügyi szolgáltatók, (vagy akárhogyis hívják őket, akik NEM számítanak banknak) a hónap bármely napján utalhat egy nagyobb összeget? Erről keresek bizonyító erejű írást.


Nagyon köszönöm előre is.

2010. jan. 7. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!