Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezelőtt 5 éve én nem voltam...

Ezelőtt 5 éve én nem voltam hitelképes. Autót szerettem volna venni. A barátom felvette helyettem a hitelt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én használtam az autót 5 évig, én fizettem a törlesztőt, ezeket bizonyítani tudom. A barátom múlt héten elvitte az autót, mondván, hogy az övé, és ha nem adom oda bejelenti, hogy elloptam. Most mit csináljak? Papírt nem írtunk. Mi lesz a sok kifizetett pénzzel? Feljelenthettem az illetőt? Milyen okkal? Az autó már nem is érdekel. Segítsetek! Köszönöm

2014. júl. 15. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Azt írod, hogy tudod bizonyítani, hogy te fizetted a hitelt. Ha ez így van akkor polgári peres úton nagy eséllyel visszatudod követelni a pénzedet. Egy jó ügyvéddel menni fog.
2014. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát bementem a bankba és én fizettem be a törlesztőket, evvel csak annyi a gond, hogy bárki befizetheti bárki hitelét, vagy ez ebből a szempontból nem számít?
2014. júl. 15. 19:56
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Megteheti, hogy elvitte, ugyanis az ő nevén van. Nem mondom, hogy valami úton ne lehetne megoldani a helyzetet, de így elsőre nem gondolnám, hogy bármi jogod lenne egyértelműen. Ugyanis ha a száraz tényeket vesszük, akkor a barátod vett egy autót, az autó az ő nevére került, a hitelt is ő vette fel, te csak fizetted, de ezt igazolni nem tudod, hogy te miből fizetted vagy kinek a pénzéből fizetted a hitelt. Mert bárki bárkinek kifizethet egy csekket, vagy fizethet be számlát. Anyukám is fizette már be a Takarékszövetkezetben a mi internetszámlánkat a mi pénzünkből, mert nem jutottam el oda, ami a férjem nevén van. És a kutya nem kérdezte meg, hogy az kinek a pénzéből lett befizetve.

Eléggé necces dolog.

Mert tudod akkor nézzük meg a másik oldalát. A barátod felvett egy hitelt, lett véve belőle egy autó, a törlesztés az ő nevére jött, tehát mi lett volna, ha te nem fizeted? Neki kellett volna kifizetnie helyetted, igaz lett volna egy autója, de ez most lényegtelen, pedig nem biztos, hogy ki szerette volna fizetni, pedig tőle követelték volna, ugyanis az ő nevén volt a hitel.

Szerintem ezt előtte lehetett volna tisztázni hivatalos módon. Így utólag nem gondolom, hogy olyan jó esélyeid lennének. De ki tudja? Nem vagyok ügyvéd.

De egy ilyen helyzetben érdemes lenne megkérdezni egyet.

De amúgy gondolom ez egy jó tanulópénz volt, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.:) Ha nem kapsz hitelt, akkor ne vegyél fel hitelt és ennyi.

2014. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

A legmélyebb megdöbbenéssel olvastam e sorokat. A döbbenet hatása alá kerültem.

Teljes őszinteséggel csak ennyit tudok hozzáfűzni:


Gyerekek, NE legyetek hülyék. Az nem jó, ha hülyék vagytok. Sose volt jó. Ezután se lesz jó.

2014. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Buktad az autót és a barátot is. Ez volt az ára annak, hogy 5 évig volt autód. Lépj tovább, nincs mit tenni!
2014. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Csak annyi a bizonyítékod, hogy bementél a bankba és helyben fizetted a törlesztőt? Valahol ott van a neved, hogy te adtad a pénzt a barátod számlájára?

Mert ha nincs akkor az nem bizonyíték, hogy a bankba bementél, és pénzt raktál a barátod számlájára mindenféle "megjegyzés" nélkül.

Ebben az esetben a kocsi a barátodé, a hitel ha maradt még szintén a barátodé, de az eddig befizetett összeget buktad.

2014. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
belegondolok, hogy esetleg ilyenek jönnek szembe velem amikor közlekedek a kocsimmal. Kész szerencse, hogy élek még
2014. júl. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Igy jartal, nem tehetsz semmit.


Remelem azert a hitelt mar nem fizeted tovabb. Vagy ki van fizetve?


egyebkent meg hasznaltad ot evig, ha nem is volt bomba uzlet, de azert nem a semmire fizettel.

2014. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én fizetem közvetlenül a banknak az én nevemmel a törlesztőrészleteket.
2014. júl. 16. 16:35
 10/12 anonim ***** válasza:
akkor azonnal hagyd abba a fizetest!
2014. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!