Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar OTP-s kártyáról pénz...

Magyar OTP-s kártyáról pénz levétele Horvátországban?

Figyelt kérdés
Magyar OTP-s bankkártyával vettem le 100kn-t horvátországi OTP-s automatából. A netbankon még nem jelent meg, de kb. 6000Ft-ot vont le ezért. Ez brutálisan irreális összeg, a 100kn kb 4000Ft és akkor 2000Ft-ot (50%!!!!) vett le a pénz kiadásért?

2014. júl. 20. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

milyen számlacsomagod és milyen kártyád van?

ha ezeket tudod, akkor kondíciós listában meg tudod nézni a pénzfelvételi költséget + ugye az átváltási költséget

2014. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi készpént felvétel elég drága, de az összesen 6000 forint irreális lenne. A pontos elszámolást az OTP telebank ügyfélszolgálaton tudják elmondani, de a hirdetmények alapján:


- Ha betéti kártyád van, külföldi készpénz felvét díja külföldi OTP automatából: 1,88 EUR, kb 580Ft. Összes levonás kb 4780Ft.


- Ha Maestro betéti kártyád van, a 100 kuna (kb 4200Ft) és a díja kb 1075Ft, összesen kb. 5275Ft.



- Ha Mastercard betéti kártyád van, a 100 kuna (kb 4200Ft) és a díja kb 1200Ft, összesen kb. 5400Ft.


- Ha hitelkártyád van, a kp felvét díja 4,83 euró + 1,73%, kb 1580Ft. összes levonás 5780Ft.

2014. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem tudom pontosan mi a csomagom megnevezése, de a 24 év feletti fiataloknak való csomagom van és mellé PayPasos Mastercard. Azt megjegyeztem, hogy felajánlotta, hogy a számla devizájának megfelelő devizában is kérhetem az átváltás, ami kb 18,80USD lett volna (közbe forint számlám van), de nem éltem vele. Számítottam rá, hogy drágább lesz a dolog, de max 1000-1200Ft-ig.

Ezeket megjeleníti a netbank, de nem tudom mi mire vonatkozik (szoktam paypallal vásárolni)

Előjegyzett kártyaforgalmak: -4.064 HUF

Zárolások összesen 3.846 HUF

Majd pár nap múlva úgyis megjelenik a kivonaton, akkor tudni fogom a pontos összeget. Szép estét

2014. júl. 20. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha még visszaolvasod, megírod, végül is mennyi volt a levont összeg és a díja?



Még valami az alábbi kiegészítésedhez:

ez egyre terjedő megoldás az automatáknál, (itthon is), hogy az automata a külföldi kártyáknál ilyent felajánl:

"Azt megjegyeztem, hogy felajánlotta, hogy a számla devizájának megfelelő devizában is kérhetem az átváltást"


Persze ez mindig nekünk drágább, csak a kártyatársaságnak "jó üzlet", pontosabban "jó lehúzós üzlet".

2014. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia

Persze.

1,880EUR 313FT-os árfolyamon (2014.07.20-án, No komment)

vagyis összesen 588Ft

A Kn-t pedig 41HUF-os árfolyamon váltotta.


Nekem is felajánlotta, de nem éltem ezzel a remek lehetősséggel. Végül is nem volt olyan drága, mint ahogy elsőre hittem.

2014. aug. 8. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!