Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az ebayről rendelek akkor...

Ha az ebayről rendelek akkor a bank levon pénzt azért, mert használtam a bankszámlát?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, csak anyukámat szeretném meggyőzni, hogy biztonságos, mert már jártunk így pórul (nem az ebay-en)

2014. júl. 22. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha valamiért fizetsz, akkor annak az ellenértékét levonják a számládról.
2014. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ellenértékét? Hogy érted?
2014. júl. 22. 13:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ellenérték az maga a termék ára.Nekem paypalos fizetésért nem vont még kártya használati dijat.Pedig rendszeresen vásárolok ebayről :)
2014. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
csak ez az, amit nem tudok megértetni az anyukámmal. akkor is fél, hogy ki tudja kihez jutnak azok a bankszámlakódok, és a bank akármit csinálhat-levonhat róla mert így jártunk egyszer pórul, csak akkor nem az ebayről rendeltünk. :S
2014. júl. 22. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor töltsd fel a PayPal egyenlegedet átutalással (ennek van valamekkora díja, lásd a bank hirdetményében), és fizess az Ebay-en megrendelt árúért az így feltöltött PayPal egyenlegeddel. Vagy kérd meg édesanyádat, hogy csináltasson a bankszámlájához virtuális kártyát (általában ez is pénzbe kerül), vagy ha vagy már 14 éves, akkor csináljatok neked egy külön bakszámlát.
2014. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából van bankszámlám, csak a napokban vettük ki a pénzt róla. Mindet.


Mellesleg meg akarja megóvni magát, (és engem is) a sok ugrálástól a megrendelés miatt, mert nem tudja elhinni, hogy az egész a neten zajlik le. És igazából ez is egy fő ok, amiért nem akarja az egészet.

2014. júl. 22. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pont ezért csináltattam magamnak bankszámlát,regisztráltam a paypalra...és ha kell valami megveszem Magamnak...nem kell senki engedélye :)
2014. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van bankszámlád csináld úgy hogy csak vásárlásra használod azt a számlát, és soha ne tegyél rá több pénzt, mint amit kb el akarsz költeni. Ez így biztonságos, nekem külön erre van egy számlám amire csak az éppen aktuális összeget utalom, nem tartok rajta több pénzt, a többi egy másikon van. Ennyit csak meg tudsz értetni anyukáddal is, nem?
2014. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod meggyőzni. Nekem is a szüleim mindent boltban vesznek, mert az kézzel fogható, én meg amit tudok rendelek, egyre gyakrabban ebayről, de magyar oldalakról is. Ők ettől félnek, nem ebbe nőttek fel. Bizonytalanok. Legutóbb is biciklit tervezett édesanyám venni, boltban ki is nézte, 66000 forint, neten találtam magyar oldalon 58-ért, ingyen postával full ugyan azt, 4 nap alatt itt lett volna. Hát őneki nem ért meg 8000 forintot, megvette boltban. Én meg mindent amit lehet rendelek, mert olcsóbb, kényelmesebb.

Egyébként nem von le pénzt külön, csak azt amennyiért vásároltál.

2014. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!