Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felveszek személyi kölcsönt...

Ha felveszek személyi kölcsönt, amit úgy számolok, hogy kb havi 50 000 Ft-al fizetek és mondjuk 2-3 évre szól, nagyon hamar meg emelkedhet a törlesztő úgy, hogy esetleg fizethetetlenné váljon?

Figyelt kérdés
Vagy milyen gyakran emelkedik a kamat, havonta? Nem lenne jó,ha 50 000-ről indulnék és 2 hónap múlva havi 90 000-et kérnek például.

2014. júl. 22. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

a kamat nem változik.


ha a kölcsönt forintban veszed fel, akkor mindent ki tudsz számolni szépen, a bank nem modosíthatja a szerződést egyoldalúan (csak akkor modosíthat ha beleegyezel).


esetleg fizethetetlenné váljon


ez csak a nem forint alapú hitelnél lehetséges, (devizahitel) előnye: ha erősödik a forint az adott devizanemmel szemben akkor csökken a törlesztő, ha gyengül a forint akkor nő a törlesztő.. (és hát a forinttal tudjuk mi a helyzet..) ezért szopnak most a svájci frankosok..

2014. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam mindent, mennyit fizetek és mennyit kell vissza fizetni a kamattal..ami szép és jó úgy azt nyugodtan tudnám fizetni gond nélkül,csak ebben nem voltam biztos,hogy azért úgy is marad,ahogyan el lett vagy lesz tervezve. Forint alapúra gondoltam,de azért bennem is ott lebeg ez a deviza hiteles ügy. Csak pl a devizahitelnél van mostanság az,hogy hirtelen óriási összegeket ugrik a kamat vagy a törlesztés vagy akármi egyszer 80 000 aztán valami 400 000 Ft (egyik ismerősöm mondta,hogy neki valami ilyet mondtak vagy egybe kifizeti a maradékot,ami már egyébként nem is lenne!! ) Szeretném az ilyet elkerülni.
2014. júl. 22. 20:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor most végül is érdemes vagy nyugodtan,inkább úgy mondom,hogy fel lehet venni forint alapú hitelt?
2014. júl. 22. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!