Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudom hogy jol jártam e...

Nem tudom hogy jol jártam e igy auto ügyben vagy sem?

Figyelt kérdés
Párom meghalt sajnos jo pár honapja , élettársak voltunk. Volt neki egy autoja ami 5 éve lett megvéve devizahiteles 0 Ft- os. ahogy elment szegény én nem tudtam fizetni a részletet az örökösök lemondtak rolla mindenki. Én igaz adostárs vagyok, de én sem tartottam rá igényt.Most ugy lett hogy A Nemzeti ado és vámhivatal tulajdonába került. Elis vitték az autot. a bank mostmár töllük követelheti. A fennmarado fizetni valot állitolag tölem nem kérheti már a bank, Aki volt már ilyen helyzetben irjon már erröl hogy oldodott meg ez a helyzet? Mert azért félek tölle mennyit fog még követelni töllem a bank?
2014. aug. 10. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy " 0Ft-os?"


Egészen biztos, hogy nem jól jártál így. Az, hogy az autóra nem tartottál igényt, banki szempontból annyit jelent, hogy a NAV átvette az autót és árverésre bocsájtja, ahol mélyen áron alul fogják értékesíteni. A bank felé a tartozást ez csak annyiban érinti, hogy az árverésből befolyt pénzből csökkentik az adósságot, de ha marad még tartozás (sajnos maradni szokott), akkor azt Tőled fogják követelni, mert Te ADÓSTÁRS voltál a hitelben, így Te továbbra is felelsz az adósságért.


Ott hibáztál, hogy azt hitted, az autó leadásával egyúttal az adósság is megszűnik. Ez nem így van, mivel a bank pénzt adott nektek (nem autót), ezért ő a pénzt fogja követelni mindaddig, amíg azt maradéktalanul meg nem kapja.

2014. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
0ft al lett kihozva a szalonbol. Nem volt belefizetve semmi sem.
2014. aug. 10. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ok, értem, tehát nem tettetek bele önrészt. Ebben az esetben még biztosabb, hogy marad még tartozás az árverés után, amit azért rajtad követel majd a bank, mert te voltál az adóstárs.


"Elis vitték az autot. a bank mostmár töllük követelheti."


Nem, a bank senkitől sem követeli az autót, ők csak a pénzt kérik majd vissza, amit hiteleztek.

2014. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A fennmarado fizetni valot állitolag tölem nem kérheti már a bank"


De igen, a fennmaradó fizetnivalót CSAKIS TŐLED követelheti a bank, hiszen adóstárs voltál!


Az teljesen mindegy, hol az autó, az a bankot nem érdekli. Pénzt kaptatok (autóra) és pénzt kér vissza a bank!

2014. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!