Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Illegális ha kint veszek...

Illegális ha kint veszek olcsón pl. koronát és magyarországon drágábban visszaváltom (persze rendes váltóknál pl. :Correct Change-nél)?

Figyelt kérdés
Az ötlet a nyaralásom során jött, kit elfogyott a pénzünk de volt még nálunk forint, és amint megláttam hogy ott 8 forintér adnak 1 koronát és itthon 12-ért vettem egyből el kezdett pörögni az agyam! Hogy mi van ha ezt nagyban csinálnám?? Persze ilyen váltó "üzleteknél"(pl.:Correct Change) Kérdésem, hogy ez illegális-e? Mert mintha ezzel Magyarország rossz pénzügyi helyzetét használnám ki...

2014. aug. 17. 20:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem a te pénzmozgásod fogja befolyásolni a forint árfolyamát.

Csinálni csinálhatsz, más kérdés hogy nem vagy tisztában az árfolyamréssel.

Van ugye a forint-korona árfolyam, ezt hívják középárfolyamnak. A pénzváltók, bankok ennél drágábban adják el és olcsóbban veszik a valutát.

Te max szerencsével nem fogsz bukni. Vannak akik hivatásszerűen csinálják ezt, de ők egész nap a gazdasági híreket nézik és követik a világpiaci eseményeket.

2014. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Húúú én most nagyon bele szeretném magam ásni ebbe a témába! Miket kell nekem tanulmányozni? fogalmak,stb???
2014. aug. 17. 20:23
 3/26 anonim ***** válasza:

Eladási/Vételi árfolyam.


Ha ezeket vágod, akkor nincs gáz.

2014. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora tőkés van befektetni. Fél millió forint alatt értelmetlen vele foglalkozni de inkább 1-2 milliótól van értelme. Csak ott már figyelni kell hogy hol váltod meg egyszerre mennyit mert itthon pl egyből leadják a drótot a navnak egy nagyobb összegnél. Meg ha csak egyszer cimmantod be hogy csak 3 forint különbséggel tudsz váltani akkor már 25%-ot vesztesz a profitból szóval kicsit nagy a kockázat.
2014. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 tetro ***** válasza:
81%
te valamit elszámoltál...
2014. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Sikerült elsiklani afölött az aprócska tény fölött hogy a vételi meg eladási ár nem ugyanannyi. Pl most 11-ért adják és 10-ért veszik. Tehát ha még kapnál is kint 8 forintért akkor nyersz rajta két forintot koronánként.
2014. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 tetro ***** válasza:
77%
elképzelhetetlennek tartom, hogy a cseheknél a pénzváltók a középárfolyam alatt adnának neked forintot. most 11.2 a közép. csak a felett kaphatsz kint koronát. itthon meg csak alatta veszik meg...
2014. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
A lényeg a kövi kint 8Ft volt a VÉTELI, itthon 12 Ft az ELADÁSI, de a csóka még ahhoz is segg**** , hogy felfogja ez mit jelent :)
2014. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Na nekem most van 1millió forintom de még nem hiszem ebbe fektetem! Nem tudom mint beszélgettek nem is nagyon értem! annyit tudok hogy kint 8 forintért vettem prága belvárosába és itthon meg amikor hazajöttem 11.8 ért válthattam volna vissza (tehát a vételi ár volt annyi)! Tehát igaz nem sok a haszon de ha nagyba csináljuk akkor lehet sok is!
2014. aug. 17. 22:38
 10/26 tetro ***** válasza:
nem vehetted kint 8 forintért, ha itthon a vételi 11,8 volt. mert akkor közép valahol 12 körül van jó esetben. ez alatt kint sem adják oda neked. valamit elnéztél.
2014. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!