Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank értékeli a valós...

Melyik bank értékeli a valós vételárra a lakás értékét? A legendásan alulértékelős bankok listája is érdekelne.

Figyelt kérdés
Teljesen normálisan kinéző, fővárosi, felújított, jó közlekedésű, 52 nm-es ingatlanról van szó, és nincs túlárazva (10 mft alatt), bár panel. (a teljesen normális azt jelenti, hogy állja a versenyt akármelyik újépítésűvel)
2014. aug. 20. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik bank sem a piaci ár szerint fogja értékelni.
2014. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Forgalmi árat kérdeztem, nem hitelfedezetit. :)
2014. aug. 20. 14:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Azaz értéket. (Azt nyilván nem.)
2014. aug. 20. 14:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Hiteltanácsadó vagyok Budapesten egy ismert, nagy ingatlanközvetítő cégnél, igen sok értékbecslést intézek különböző bankoknál. Amennyiben az ár reális, manapság nem szokták lehúzni az értéket, de pl arra is van mód több bankban is, hogy díjmentesen előzetes ÉB-t rendeljek, akkor kiderül, mennyi lesz a forgalmi érték és a HB.
2014. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondanál ilyen bankokat, kérlek? Úgy gondolom, én el fogok ezektől köszönni sürgősen, aztán ahol lehet, panaszt teszek rájuk.
2014. aug. 21. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem írhatok le ide bankokat, mert nem tehetem meg, viszont ezt a mondatodat nem értem:

" én el fogok ezektől köszönni sürgősen".


Ezt mire, kire értetted?

2014. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem írhatsz le olyan bankokat, ahol van ingyenes előzetes értékbecslés? Miért, banktitok? :D Az elköszönés a jelenlegi bandára vonatkozott.
2014. aug. 21. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, félreértettem a kérdést, azt hittem, olyan bankokat kérsz, ahol várhatóan nem "húzzák le" a becslés eredményét.


Ahol tudok díjmentesen előzetes ÉB-t rendelni:


K&H, FHB, MKB, Raiffeisen, BB


Ahol van előzetes becslésre lehetőség, de pénzbe kerül, utólag viszont visszatérítik:


Unicredit, ERSTE

2014. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!