Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok lakáshitelt a lentebb...

Kaphatok lakáshitelt a lentebb ismertetett feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Szigethalmon kinéztünk párommal egy házat, 11m ft-ért. Ebből 5m Ft önerővel rendelkezünk. Havi nettó összjövedelmünk 360e Ft. Tehát 6m Ft-ot szeretnénk felvenni. Megkapnánk-e a hitelt?

Valamint egy másik itt olvasott ötlet (gyakorkiérdések) megtetszett, miszerint érdemes a hitelt a lehető leghosszabb futamidőre felvenni, mellé kötni 3-4 darab (hitel nagyságától függően) LTP szerződést azt hiszem az ottani válaszoló a kicsivel több mint 5 éves periódust írta. Elvileg így a hitel kamatmentes lesz és lezárható a hitel az LTP lejáratakor. Ez tényleg így van...? Nincs ennek valami buktatója? Tehát ha ezt a részét a dolognak jól értelmeztem felvehetek hitelt példának okáért az AXA banknál, de az OTP-nél indítok LTP-t akkor az AXA bank az OTP-s LTP-m beszámíthatja a hitelbe? Valamint mindenki nevén csak EGY darab LPT lehet tudomásom szerint. Ha a hitel az én nevemen van, de édesanyám nevén is van egy LPT azt az én hitelembe beszámíthatja a bank?



2014. aug. 21. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Első részhez tudok hozzászólni,( második szerintem amúgy hülyeség)

Nagy eséllyel igen,mondjuk te vennéd fel a párod meg adóstárs lenne.

2014. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem hülyeség, amit írtál, foglalkozom ilyenekkel, pénzügyi tanácsadáson belül. Igen, amit olvastál igaz, hála az állami támogatásnak, most elég jól ki lehet hozni egy ilyen konstrukciót (Akár kamatmentesre is.). Én mindenképpen ilyen konstrukciót javasolnék, főleg, mivel az önerőtök is igen magas, és az LTP-nek semmi veszélye nincsen (Az állami támogatás miatt nincs kitéve a piacnak csak minimális mértékben, gyakorlatilag hozam garantáltnak lehet tekinteni.). Az, hogy az LTP, és a hitel egyszerre zárul-e le az szerződés kérdése, de az LTP-ből lehet tőke törleszteni a hitelt ez igaz. 5 db közeli hozzátartozó (pl. édesanyád) lakás takarékát, pedig be lehet számítani a hitelcélodba igen. Fontos viszont, hogy jól kell megválasztani a bankot, és a lakástakarék pénztárat is, hogy a lehető legjobban jöjjetek ki, mivel akár ezt még egyéb állami támogatásokkal, kedvezményekkel is lehetne kombinálni (Persze ha jogosultak vagytok rá.), itt nagyon fontos mekkora legyen a hitel rész, mennyi a megtakarítási rész. A jövedelmetek első ránézésre elég (Persze még tudni kell, van-e hiteletek, mennyi a havi kiadásotok...). Ebben az esetben mindenképp javasolnám, hogy egy ebben jártas szakembert keressetek fel, aki összeállítja a hitel-megtakarítás csomagot, kombinálja esetleg egy állami támogatásos konstrukcióval. Mivel foglalkozom ilyennel, ha úgy gondoljátok, nagyon szívesen segítek, a tanácsadás részemről teljesen díjmentes, kapcsolatban vagyok a legtöbb bankkal.

2014. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

ha egyéb tartozás, eltartott családtag stb.nincs, akkor a fentiek alapján hitelképes vagy a kért összegre elméletileg (ingatlan becsült értéknek, munkáltatóknak is rendben kell lennie...)

LTP-vel csökkenthető majd a tőketartozás.

2014. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!