Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek melyik bankkártyát...

Szerintetek melyik bankkártyát érné meg igényelnem? Hogy megy az igénylés?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, sose volt még bankkártyám, lehetőség szerint OTP-s szeretnék lenni, de ha tudtok valami sokkal jobbat, akkor elgondolkoznék máson is. :)

Kérlek segítsetek, mert nem tudom, hogy milyen kedvezmények vannak! Előre is köszönöm mindenkinek!



2014. aug. 31. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen kártyát igényelsz, a lényeg az hogy legyen pénz a számládon.
2014. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha OTP, akkor Mastercard Online.

Nem dombornyomott, így olcsóbb, de széleskörűen elfogadott.

A Maestrot azért nem ajánlom, mert valamivel kevésbé elfogadott.


A dombornyomottak pedig csak pl. szállodai szobafoglalásnál, autóbérlésnél kell külföldön. Már alig van hely, ahol dombornyomott kell.


Amúgy az OTP kínálja a legjobb diákszámlát?


Én nem tudom, hogy most hogy van, de annak idején az OTP a legdrágábbak között volt, amikor én voltam egyetemista.


Valamelyik ismerősöm aki most jár egyetemre azt mondta a Sberbank a legjobb diákszámlák vonatkozásában.

De nem vedd biztos infonak!


Tanácsos alaposan utánanézni.

2014. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
61%

Most csináltattam, nincs egy hónapja, szóval frissen bankkártyát. A nem dombornyomott kártyákkal netről sem tudsz vásárolni, kártyát feltölteni, stb., se semmi egyebet csinálni, mint mint helyben vásárolni vele, meg ugye utalni, de az nem kártyás tranzakció.

Szóval érdemes belefektetni a pénzt a dombornyomottba, akárki akármit mond.

Nem sokkal drágább, és két évig jó, tehát két évente kell kifizetni rá egy bizonyos összeget.


Bankok közül a Sberbankot ajánlom, elég diákbarát árak vannak, tapasztalom, mert van ott bankszámlám. Ha nem akarsz rátenni a bankban a kártyádra, tehát csak utalva kapod a pénzt, akkor érdemes még elgondolkodni az AXA Bankról, mert ott is viszonylag jó kondíciók vannak. Az OTP viszont le fog húzni, ahol csak tud, oda semmiképp se menj. Ha diák vagy, akkor pedig pláne, mert a pénzed kb. 10-15, morbidabb esetben 20%-át le fogják tőled vonni, ilyen olyan jogcímen, mint kártyahasználati díj, pénzfelvétel, stb. Lakótárnak a 84 ezres fizetéséből kb. 60-t tudott felhasználni az otpnél, többit levonták tőle, a jogcímekre hivatkozva.


Szóval vagy Sbert ajánlok én is, vagy ha még gondolkodnál rajta, akkor AXA-t.

OTP-t még akkor sem választanék, ha az lenne az egyedüli lehetőség.

2014. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

09-01 válaszoló vagyok:


Általában elfogadják a nem dombornyomottat is a neten, már szinte mindenhol.

Sok helyen már a Maestrot is.


Lehet, hogy a Sberbank által kibocsátott Maestrot nem. Ez inkább kivétel, de lehet.


A Sberbanknál diákszámlád van, vagy milyen számlád.

2014. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én AXA-nál ezt a felvilágosítást kaptam, hogy a dombornyomott mennyivel másabb, mint a sima. Én mondjuk szoktam netről vásárolni és inkább nem kockáztattam vele, hogy akkor most hol fogadják el, hol nem a szimpla kártyát. Ettől függetlenül megeshet, hogy vannak helyek, ahol a sima kártyát ugyanúgy elfogadják, mint a dombornyomottat.


Két számlám van, az egyik AXA-s, a másik Sbernél.

Mindkettőnél szimpla lakossági számlám van. A AXA-s számla az általános pénzforgalmis számlám, tehát amire jön, és amiről költök, a Sbernél pedig egy közös megtakarítási számlánk párommal, amin gyűjtjük hónapról hónapra a pénzt. Ebből kifolyólag a Sbernél sima, egyszerű kártyánk van, nem cifráztuk túl, hiszen ez csak megtakarítási számla.

Viszont mindenhol jól jön egy dombornyomott kártya, a fenti indokok miatt, meg mi szoktunk menni külföldre is, tekintve, hogy Bécs, Parndorf, és még Fürstenfeld sincs messze annyira. Nekünk az ilyen pénzforgalmis számlánk egyébként, mindkettőnknek AXA-nál van, és mindkettőnknek dombornyomott kártyával. Nem nagy költség ez lebontva (havi kb. 180 Ft, összesen 2 évre 4000).

2014. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!