Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne eredményesen rávenni a bankokat, hogy végre tisztességes és megfizethető pénzügyi szolgáltatásokat nyújtsanak?

Figyelt kérdés

Egy országos bojkott segíthetne? Például - KÉT HÓNAPRA mindenki vissza fogná a pénzügyi szolgáltatások igénybevételét, nem fizetne egy fillér törlesztő részletet, csak a bojkott leteltével, nem vennénk fel hitelt ez idő alatt. Lehet, hogy átértékelnék az eddigi a büntetlen kifosztásunkra irányuló hibás gyakorlatukat.??

Érdekel a véleményetek. Vagy én látom rosszul?



2014. szept. 10. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

A bankok NEM akarják kifosztani az ügyfeleiket! A költségeket azért emelték, mert az állam ész nélkül adóztatja őket. Tranzakciós adó és társaik.

Normális gazdaságpolitika kellene, akkor a bankok sem számolnának fel ennyi költséget és hiteleznének is.

2014. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez is benne lehet a "pkliban", de szerintem itt többről van szó, ez a "devizában nyilvántartott" dologra is a megoldást nem csak a PTK-ban, annál inkább a BTK-ban kellene keresni.
2014. szept. 10. 10:43
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Így van. Normális gazdaságpolitika mellett a bankok sem sarcolnának ennyire. Angliában élek, itt a kormány nem ba*ogatja a bankokat, normál bankszámlánál nincs havidíj, készpénzfelvételi díj, tranzakciós adó, stb. Egyedül az utalásokért számolnak fel pénzt. Ahogy látom otthon a kormány szépen elhitette az emberekkel hogy a bankok a rosszak. Végül is jól csinálják, mert amíg mindenki a bankokra mutogat, addig az emberek elsiklanak a kormány rossz döntései mellett.
2014. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

"A bankok NEM akarják kifosztani az ügyfeleiket!"


Na tök, jó h te így tudod, h ők mit akarnak.

2014. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Buta vagy, mint egy Bekemenetes.
2014. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Normális gazdaságpolitika kellene, akkor a bankok is jobban tudnának kedvezni az ügyfeleknek (azért gondolj arra is, hogy ott is emberek dolgoznak, és nekik is ki kell fizetniük a dolgozóikat, az se kevés pénz).
2014. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen valóban nem keresnek keveset, de valójában nem róluk szól a kérdés, Ők teszik a dolgukat, amit meghatároznak. Annál inkább a munkaadóikról, akik egymással összejátszva minden költségüket az ügyfelekre hárítják. Az "egészséges" versengés csak abból áll, hogy ki mennyit áldoz a TV reklámokra, amivel a még mindig nem a valós helyzethez igazodó hiteleiket kínálják.
2014. szept. 10. 11:34
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

A bankok itt olyan szolgáltatást nyújtanak, amelyet a gazdasági környezet (politikai kockázat, törvénykezés, jogbiztonság stb.) és a kereslet lehetővé tesz. Ahogyan a tranzakciós illetéket sem, úgy a banki különadód sem tartom jónak- csak ez a másik oldal.


Az országos bojkottot én azért nem támogatnám, több okból sem (bár hitelem nincs).

Szeretném a megszokott életemet élni, de ha nem férnék hozzá a pénzemhez, akkor még a gyerekem ovis ebédjét sem tudnám átutalni...


Egyébként pedig félteném az állásomat (bankszektorban dolgozom). Nekem innen "belülről" nézve (nem front office-os ügyfélpultos dolgozó vagyok, hanem elemző) kicsit más a véleményem a médiában unásig ismételt "mert a gonosz, szemét bankok miatt vagytok ilyen rossz helyzetben..." típusú szólamokhoz képest.

Sokszázezres, milliós tételszámokból, tranzakciókból, ügyfélállományokból azért látom azt, hogy milyen pénzügyi szokások, milyen pénzügyi kultúra az általános és bevallom, nagyon elszomorítóak a TÉNYEK.


...ezeken a rossz beidegződéseken, ami sokakat jellemez az országban, mint pl. "a minek takarékoskodni, ha áruhitelből is megvehetem" meg "minek vonnak tőlem járulékot, úgyse lesz nyugdíj, de minek takarékoskodjak, úgysem élem meg", "egyszer élünk, nekem is jogom van utolsó fillérig elkölteni a fizetést már 20-ig" vagy hasonló felfogásokon nem változtatna az értelmesebb honfitársaim bojkottfelhívása sem...


Aki pedig a törlesztőjét most sem tudja normálisan fizetni, vagy épp csak felszínen marad, az vajon a 2 havi elmaradás késedelmi kamatával növeltem hogyan tudná kigazdálkodni? Vagy ezt a veszteséget is engedje el a bank?


Ha neked nem adna a céged fizetést 2 hónapig, mert bojkottálna valamit- akkor ez számodra is egy törvényes, demokratikus és normális megoldás lenne? Túl tudnál élni a családoddal együtt a megszokotthoz közeli színvonalon egy ilyen váratlan eseményt?


Tudom, ufó vagyok a felfogásommal, miszerint addig érdemes nyújtózkodni, ameddig kinek-kinek a takarója ér és nem árt néha megfontoltan, nem a "csak neked-csak ma-csak most" fogyasztási divathullámnak azonnal bedőlve eszetlenül fogyasztani. Olyan szomorú vagyok, amikor ezeket látom az egyik oldalon (törlesztő részletekre vásárolt százezres telefonok, tömegközlekedésen irtó fontosan és hasznosan táblagépező felhasználók :) és az ajtók mögött a csekkekkel zsonglőrködő családfő, a hó végére kiürülő hűtő, egy kórházi tartózkodás vagy betegség miatt felboruló törékeny családi gazdálkodás... csak ezeket nem látják kivülről és sokak szemében csak a külcsín számít.


Nemcsak a bankok kínálnak feleslegesen drágán szolgáltatásokat- a cipőboltban vagy a parfümösnél vagy a ruházati üzletekben is találok ilyen "kihagyhatatlan" ajánlatokat tömegével, hogy az MLM-es csodaszuper kozmetikumokat vagy az "intelligens" foteleket, aloe verás felmosószert vagy mit már ne is említsük :)... ők is ugyanúgy megtalálják a piacukat és nekik is tud a felelős, értelmes felnőtt ember nemet mondani.


Az én "takaróm" sem túl nagy, tisztában vagyok azzal, hogy mit engedhetek meg magamnak gondolkodás nélkül, mi az az értékhatár, amit már nagyon körbe kell járni és mi az a számomra "luxus" kategória, amire a pénzügyi stabilitásom érdekében célszerű nemet mondani.

A banki szolgáltatásokkal sincs ez másként- ha drága nekem, nem "veszem meg".

2014. szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező, a bankoknál se minden dolgozó keres jól, de sok dolgozóról van szó (ügyintézők a pult mögött, adminisztrációs kollégák, akiket te nem is látsz, informatikai hátteret biztosító kollégák - külső cég vagy belső IT osztály -, az utolsó takarítóig...), és a munkáltató költsége nem csak az a nettó, amit te zsebbe kapsz, nem is az a bruttó, amiből tőled még vonnak adót, hanem még annál is magasabb összeg, mert még a munkáltatónak a te papíron lévő bruttód fölött is van utánad költsége. A bankok többsége sok dolgozót foglalkoztat, ennek nagy a költségvonzata. És akkor csak egy költségtényezőről beszéltem.
2014. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ez egy teljesen korrekt, pártos az ésszerű költekezésre biztató hozzászólás. Hasonló szituban és is így tennék.

Találó a mondás: "Ahonnan eszünk oda nem sz....k"

Ez részedről így van rendjén.

De mint szakmabelinek mi a véleményed az agyoldalú kockázat áthárításról. Én szerintem az ésszerű kockázat vállalás témakörén messze túlmutat az amikor egy 100e -ből 230e lesz a törlesztő, ami természetesen csak az Én kockázatom és ezt nekem mint a "pénzügyekben jártas" egyszerű állampolgárnak előre kellett volna látnom.?

2014. szept. 10. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!