Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek az euro alapú...

Szerintetek az euro alapú devizahitelek is kb.30%-kal csökkennek, vagy az csak a frankra vonatkozik?

Figyelt kérdés
Mert sehol sem nevezik meg, melyik devizáról van szó, szóval akár euro is lehetne, viszont egyik-másik hírportál leközöl számításokat is, hogy mennyi volt a felvett összeg, hány évre, mennyi volt a törlesztő, mennyi várható jövőre, stb., és ezek a példák mind-mind svájci frankkal vannak.

2014. szept. 17. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Remélem, egyik sem. Miért azok fizessék ki a felelőtlenül felvett hiteleket, akik nem vettek fel hitelt.
2014. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Euróhiteleket is érinti. A 30%-os csökkenés azonban csak kormányzati becslés. Pontosat akkor lehet majd tudni, ha ismertek a pontos elszámolási szabályok, és a bank kiszámolja.
2014. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a TERVEZETT intézkedések valamennyi devizában eladósodottra vonatkoznak majd (pár kizáró tényező lesz, de azok nem a devizanemre vonatkoznak).

Ezek még egyelőre példák. Mivel a devizahitelesek DÖNTŐ TÖBBSÉGE svájci frankban adósodott el, így a példáik is mindig frankhitelekre vonatkoznak, de ettől ugyanaz a számítási metódus lesz az euro vagy akár a japán jen, usa dollár stb. hiteleknél is.


A -30%-ra azért még ne vegyél mérget- minden egyes banknak, minden egyes szerződött ügyfele esetében le kell futtatni a számítást (értelemszerűen különböző kamatok, különböző költségek, különböző összegek stb. vannak)- majd akkor hidd el, ha téged erről a saját bankod írásban kiértesít :)

2014. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a 2. és 3. választ.


Az elsőnek: nem te fogod kifizetni a hitelemet. Én fizetem vissza. Kamatokkal együtt. Azt adják vissza/vonják le, amit tisztességtelenül állapítottak meg, és egyoldalúan. Az a pénz nem jár a bankoknak.

Ha mégis be akarják majd vasalni a többi ügyfélen, akinek sose volt hitele, akkor az megint tisztességtelen lesz, de nem az lesz a hibás, aki vett fel hitelt, szóval nem kéne állandóan szidni azokat, akik megtették.

Nem mindenki örököl házat vagy tud félretenni, és van, akinek ez az egyetlen megoldás, hogy saját lakáshoz jusson, mert nem akar albérletbe szülni, ahonnan bármikor kitehetik, vagy nem akarja öreg napjait albérletben tölteni. Esetleg gondoskodni szeretne a gyermeke(i) jövőjéről.

Ha nem tisztességtelenek a bankok, és nem emelkedik duplájára a törlesztő, akkor a legtöbb adós tisztességgel visszafizeti a hitelét. Igaz, hogy ugyanebből a pénzből eléldegélhetne albérletben is, és akkor nem zaklatná a végrehajtó, viszont amit 10-15 év alatt kifizetsz albérleti díjra, ugyanabból a pénzből ugyanannyi idő alatt lesz egy saját lakásod. Nem mindegy. Az albérletben soha nem lesz tulajdonjogod.

Egy szó, mint száz, ha neked emelkednek a költségeid, az nem azért van, mert én hitelt vettem fel, hanem mert a bankok tisztasségtelenek. Nem voltam felelőtlen, mert van jövedelmem, és fizetési hajlandóságom is, de nem várható el, hogy 5 millióra 20 milliót fizessen vissza valaki.

Azok, akik így gondolkoznak, mint te, biztosan örökölték mindenüket, vagy apuci tolta a seggük alá. Így könnyű osztani az észt meg hitel nélkül élni. Biztos más is szívesen kipróbálná, de nem adatik meg mindenkinek. Ezért viszont nem lehet a többi embert okolni, mert eszméletlen nagy butaságra és hozzá nem értésre vall.

2014. szept. 17. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!