Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet egyezkedni a...

Hogyan lehet egyezkedni a bankkal, egy olyan ház eladásról amikor kisebb a ház eladási értéke, mint maga a hitel? A hitel devizaalapú jelzálog hitel. Van aki így adott/vett házat a közelmúltban? Milyen lehetőség van ilyenkor az eladásra?

Figyelt kérdés
Venni szeretnénk egy házat amin devizahitel van jelzáloggal terhelve. A tulajjal megegyeztünk, viszont a ház értéke kevesebb mint a hitel, a bank egy üzletkötője által be lett adva a szándéki nyilatkozat az adás/vételről. Amit szóban a bank már visszajelzett, hogy rendben van. Mégse történik előrelépés kb. 2 hónapja. Erről hivatalosan nem kellene a banknak 30 napon belül hivatalosan visszajelezni?

2014. szept. 18. 13:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit esetleg, hogy a hitelt már nem fizetik egy 7-8 hónapja, tehát egy felmondott hitelről van szó!
2014. szept. 18. 13:21
 2/6 anonim ***** válasza:

van egy olyan gyanum hogy a bank nem fogja jovahagyni az eladast.


En a helyedben nem vennek ilyen hazat.

2014. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne jó az a banknak, hogy engedi eladni a fedezetét úgy, hogy a hitelösszeget nem fedezi?
2014. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt egy bank kockázatelemző részlege 90% hogy nem engedi. Abban az esetben van realitása az üzletnek ha az eladási érték és a hitel különbözetét vagy leteszi az ügyfél az asztalra vagy nagyobb értékű pót-fedezetet (pl: másik ingatlant) nyújt be.
2014. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem biztos, amit az utolsó 3 válaszoló írt.

ha nem fizetik, akkor ez egy bedőlt hitel. milliókról van szó, azaz nem fogják a jövedelemből vonni 20 évig.

ha bedőlt, akkor egy idő után végrehajtásra kerül, azaz kiírják az árverést. nem mindig sikeres, és egyre alacsonyabb áron hirdetik ki. főleg meg ha vki a tűz közelében van, és az az érdeke, hogy kevés pénzért megvegye.

árveréseknél is van ilyen, de eladásnál sokkal jellemzőbb, hogy a bank belemegy az adás-vételbe, csak lásson valamennyit a pénzéből, és a többit elengedi.

mert még így is jobban jár, mint ha sehogy sem tudná behajtani, vagy csak ár alatt.

nyilván nem azt jelenti, hogy egy 20 milliós ingatlant, amin van 15 millió hitel, eladsz 5-ért, és a többit elengedik.

de ha nem vészesen nagy a különbség, pl. van 8millió hiteled, és 6-ért eladod a házat, akkor igenis jó esélyed van rá, hogy a bank elfogadja és a többit el is engedheti.

nem hülyeségből írom, hanem tapasztalatból. ilyenkor az emberek megpróbálnak bárhonnan pénzt keríteni, kölcsönkérni családtól, baráttól, ha van lehetőség, mert megszűnik a banki hitelük, és a pénzt családon belül kamatmentesen vagy sokkal kisebb kamattal kell visszaadni.

de hogy konkrétumot is írjak, nekem az otp felmondta a hitelt, mert egy ideig nem fizettem. 4 millió volt.

átkerültem az otp faktoringhoz, akikkel kötöttünk egy új megállapodást, tulajdonképpen egy 15 éves részletfizetést, és megúsztam az árverezést. nehéz idők voltak...

25 helyett 15 évig fogom fizetni, igaz magasabb törlesztővel, de majd csak megoldjuk. a lényeg az, hogy jelenleg nem is számít ez egy bedőlt hitelnek, hisz az új megállapodást teljesítem. mégis kaptam nyáron egy levelet, hogy a fennálló tartozásom 6 millió, ha 3,5-et egyben befizetek augusztusig, a többit elengedik.

ezért gonolom azt, hogy a a felénél kicsit többet az érte a vevőd, akkor jól járhatsz. még így is megéri a banknak, hogy legalább a pénze egy részét biztosan megkapja, mint hogy az egész elússzon örökre, mert esetleg behajthatatlan lesz.

2014. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Mint már említettem a bank visszajelzett, hogy a bank belemegy az eladásba, úgy hogy az egész összeget a bank kapja meg. Abból az okból kifolyólag amit az utolsó kommentelő írt. Itt az a fő kérdés, hogy a hivatalos procedúrát mért nem indították el, mivel én úgy tudom írásos beadványra 30 napon belül írásos választ kell küldeni, továbbá már a bank bekérte a szükséges papírokat. De ez Június volt, azóta meg nem hallani semmit felőle. és ez miért lehet?
2014. szept. 19. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!