Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar bankszámláról (OTP)...

Magyar bankszámláról (OTP) hogyan tudok külföldi (HSBC) számlára utalni pénzt OTP direkten keresztül?

Figyelt kérdés
Számlaszám formátumot nem tudom milyenre kell állítani. IBAN -nál nem fogadja el a számlaszámomat. SWIFT kódot honnan tudom meg? Úgy tudom mégsem ugyanaz mint a short code. Bank címének milyen címet kell megadni? Bármelyik intézetét? Vagy valami fő fiók címét kell megkeresni? Nincs valakinek részletes leírása esetleg?

2014. okt. 8. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól kérd el az adatokat, akinek utalni akarsz.

Nem short code, hanem sort code és az valóban nem ugyanaz, mint a swift kód.

2014. okt. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
IBAN szám kell csak, ne a sajátodat állítgasd, hanem arra utalj. Nem érdekes a cím, írd be a bank nevét ha tudod. Kedvezményezett neve, IBAN szám, ennyi elég.
2014. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A gondot az okozta hogy nem tudtam a saját IBAN számomat, statement -et ugyanis nem kapok, online felületen pedig nincs feltüntetve. A bankom swift kódját se tudtam.


Ez a link azonnal megoldotta minden gondomat:


[link]


Csak a bankszámlaszám és a swift kód kell és minden mást megad a link. Egyszerű és gyors.

2014. okt. 18. 15:54
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocs, nem swift hanem sort kód kell.


(Elég gáz hogy saját hozzászólást nem lehet szerkeszteni.)

2014. okt. 18. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!