Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell kiszámítani a...

Hogyan kell kiszámítani a teljes visszafizetendő összeget?

Figyelt kérdés

500 000 Ft, 13 499 Ft havi törlesztőrészlettel, 5 évre

Példaként szereplő összegre és futamidőre vonatkozó THM: 23,6%


Apró betűs rész.:

xyBank Gyorskölcsön reprezentatív példa: kölcsönösszeg: 500 000 Ft, futamidő: 60 hónap, hitelkamat: 20,90%, típusa: rögzített, THM: 23,6%, a fizetendő teljes összeg a futamidő alatt: 814 914 Ft, hitel teljes díja: 314 914 Ft, hitelbírálati díj: 5 000 Ft, kamat: 309 914 Ft, a havi törlesztőrészlet összege: 13 499 Ft.


En eddig azt hittem,hogy hozza kell adni a THM-et es megvolnank:D Vagyis 500.000Ft+ 23.6% = 618.000 -et kell visszafizetni.

Cserebe itt azt irjak,hogy kulon van a hitelkamat+ a thm.Rendben,osszeadom a kettot,akkor 44.5%-os kamat jon ki,ami meg mindig "csak" 722.500Ft


Hogy jon ki a 814 ezer?


(Zarojel.: Nem vettem meg fel soha hitelt,es nem is tervezem,csak mindig bombaznak ilyen nagyszeru ajanlatokkal emailben) Ez majdnem uzsora kamat,ha 500-ra kozel 1 milliot fizetek vissza.Ebbe mi a jo nekem? Persze nem nekem kell,hogy jo legyen,hanem a banknak.:D



2014. okt. 9. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Jaj, Te aztán rendesen kevered, kutyulod a dolgokat:).


Egy dolgot célszerű megjegyezni az összes hitellel kapcsolatban!


A hitelkamat minden egyes hitelterméknél ÉVES kamat.


Az éves kamat - jelen esetben a 20,9% - egy napra eső részét, (20.9%/365) részét a bank naponta felszámítja az épp aznap fennálló tartozásra. A havonta fizetendő részlet úgy van kiszámítva hogy a teljes futamidő alatt állandó legyen. Ezt csak egy nagyon bonyolult (annuitásos) képlettel lehet kiszámolni, nem érdemes vele küzdened:).


A THM csak egy mutatószám, azt lehet belőle kikövetkeztetni, hogy mennyi egyéb költség rakódik még a hitelre, pl ide tartozik a hitelbírálati díj is.

2014. okt. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!