Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a külföldi érdekeltségű...

Ha a külföldi érdekeltségű bankok az őket érintő intézkedések miatt megsértődnének hazánkra és kivonulnának Magyarországról, közülük te melyiket siratnád vissza?

Figyelt kérdés

#bank #hitel #devizahitel #egyoldalú szerződésmódosítás #devizaperek #tisztességtelen banki magatartás
2014. okt. 10. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Te végtelenül naiv vagy. Biztos lehetsz benne, hogy a bankokkal meg volt előre beszélve, milyen intézkedésekre számíthatnak. Nem úgy mennek ezek a dolgok, mint ahogy a laikusok képzelik, de cirkusz kell a népnek, hát megkapják...
2014. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindegyiket. Jobbak és tisztességesebbek, mint pl. az OTP.

Az még kérdéses, hogy az anyabankok hajlandók lesznek-e feltőkésíteni az itteni bankjukat, hogy ezzel segítsék Orbán unortodox politikáját.

Az intézkedések célja: a külföldi bankok vagy adják el bagóért a magyar államnak a bankokat, vagy hozzák be a pénzt. Orbán magyar bankokat akar csak, akik úgy ugrálnak, ahogyan ő fütyül.

2014. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszadó!


Köszönöm a válaszodat meg azt is, hogy végtelenül naívnak neveztél és egyúttal besoroltál a laikusok csoportjába. Ezeket a tőled és senki mástól eddig még nem kapott személyiségjegyeket beillesztem a magamról alkotott önismereti tulajdonságjegyeim közé. Talán még hasznukat is vehetem valamikor.


Azonban nem rájuk voltam kíváncsi, amikor feltettem a fenti kérdést a bankok esetleges kivonulásának általad történő megítéléséről, amire viszont nem válaszoltál.


Még annyit, hogy a magyarok többségét, vagyis a népet -- ahogyan te nevezed -- talán mégsem kellene "panem et circenses" szintű embersokaságnak tartani.


Üdv neked!

2014. okt. 12. 15:24
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszadó!


A külföldi bankok nem behozzák a pénzt, hanem ugyancsak kiviszik! Mármint a hasznot, a magyar ügyfelektől (tisztességesen vagy tisztességtelenül) beszedett profitot. Az OTP ezt nyilván nem tudja megtenni. Akkor melyik is közülük a tisztességesebb?


Egyébként a bankok ortodox pénzpolitikájának a követésére eddig jónéhány állam alaposan ráfizetett. S ha ez így van, akkor meg miért baj az unortodox (vagyis nemzeti érdekeket érvényesítő) irányvonal követése? Nem kétséges, hogy az ilyen nemzeti pénzpolitikának a bankok, de főleg a külföldiek aligha fognak tapsolni!


Üdv neked!

2014. okt. 12. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a műveltséged tisztelendő, elismerést érdemel a latin tudásod, de ettől még nem változott a véleményem. Aki azt hiszi, a kormány intézkedéseinek következtében majd a külföldi érdekeltségű bankok sértődötten kivonulnak, az nincs tisztában a történésekkel és azok mögöttes tartalmával.

A kérdésedre azért nincs válasz, mert egyik bank sem fog sértődésből kivonulni, mert az nem úgy megy, hogy jól megsértődök, ezért távozok...

Mit sajnálok? A helyzetet, ami kialakult, kialakulhatott ebben az országban.

És a másik!

Az OTP, mint magyar bank? Meg kellene kicsit vizsgálni a részvényesek összetételét.

Sajnos nekem nincs jó véleményem a magyar átlagról, bármennyire szomorú, egyre inkább süllyed a színvonal.

2014. okt. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!