Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan spóroljak saját lakásra?

Hogyan spóroljak saját lakásra?

Figyelt kérdés

Pályakezdő mérnök vagyok. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a lakóhelyemhez közel sikerült állást találnom. Ennek következtében viszonylag sok pénzt tudok megtakarítani. Kb 100 ezret havonta.


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tegyem félre ezt a pénzt? Mondták már, hogy lakástakarékba érdemes tenni, aranyban tartani, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Kb 3 millió forint összehozása lenne a cél 3 éven belül.



2014. okt. 24. 00:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fundamenta
2014. okt. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Allampapir, bankbetet. Csak egyszeruen.
2014. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Először is alaposan informálódj, ismerd meg a pénzügyi termékek előnyeit, hátrányait. Az sem mindegy, mihez szeretnél kezdeni majd a 3M Ft-tal? Pl ez lenne az önerő egy vásárláshoz és hitelre is szükséged lesz még? Konkrétan milyen értékű lakást szeretnél venni a 3M Ft-ból és hol?
2014. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Budapest, valami kétszobás. Igazából hitelt nem nagyon szeretnék felvenni, szóval ennyiért szeretnék.

Bár ahogy nézem, inkább 5 körül vannak 2 szobás lakások, megfelelő négyzetméterrel, szal esetleg vagy 2 milla hitel szóba jöhet.

2014. okt. 24. 11:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben a következőt csinálnám:

Nyitnék 5 lakástakarék számlát havi 20 ezer forintosat.

Ezt csak akkor tudod megtenni ha rajtad kívül van 4 közeli hozzátartozód(szülők, testvér, nagyszülő) akiknek a nevére tudsz még nyitni.

A legrövidebb 3 év 9 hónapos, tehát eddig kell fizetni.

Az állam évente 72 ezer forintot ad hozzá egy számlához plusz 3%-ot kamatozik.

A közel 4 év alatt 14%-os hozamot lehet elérni kockázat és adómentesen.

Ez alatt az idő alatt 4,5 milliót fizetsz be és a lejáratkor 6,2 millió forintod lesz, tehát 1,7 millió lesz a hozam.

Szerintem ez a létező legjobb ajánlat.

2014. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát jó, csak a mai gazdasági és politikai helyzetben félek az ilyesmitől. Mi van, ha 2 év múlva bedől a forint a fenébe?
2014. okt. 24. 11:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Budapesten normális lakást már most sem lehet venni 3M Ft-ért, 3-4 év múlva pedig még inkább nem lehet majd. Pesten elindult felfelé a kislakások ára, ami annak köszönhető, hogy alacsonyak a hitelkamatok, plusz a bankbetétekből áramlik ki a pénz, mert szinte 0Ft a betéti kamat. A betétesek elkezdték felvásárolni a bp-i kislakásokat befektetési céllal.


Teljesen felesleges azon pánikolni, hogy "bedől a forint", ennek kb semmi a realitása.


A helyedben én ezt csinálnám:


Indítanék legalább 2 db LTP-t, a maradék pénzt pedig elkezdeném önerőként gyűjteni valamilyen megtakarítási számlán. 2 éven belül a számlán összejöhet a szükséges önerőd (1,2-1,5M Ft) akár egy -5-6M Ft-os lakásra is. Ekkor fel lehet venni pl egy 5 éves fix kamatú lakáshitelt (remélhetőleg még akkor is hasonlóan alacsonyak lesznek a hitelkamatok, mint most), amit majd a 2 db most elindított LTP-vel végtörleszthetsz 5 éven belül


Így már 2 év múlva lehet lakásod, amibe beköltözhetsz, vagy ki is adhatod addig, amíg nincs rá szükséges. A hitelkamatod fix lesz, tehát nincs kamatkockázat sem.


Az is lehet jó megoldás, ha egyszerre 5 LTP-t indítasz, de azért ott alaposan körül kell nézni, mert ebben az esetben nem mindegy, hogy hol indítod, ha 4 éven belül szeretnél lakást venni.

2014. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kinél érdemes kötni? volt nálunk egy fundamentás fickó, de nagyon tenyérbemászó volt, úgyhogy attól elment a kedvem.
2014. okt. 24. 12:35
 9/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Mindenképpen olyat válassz ahol 3% kamatot adnak.

Itt egy jó kis összefoglaló a lakástakarék pénztárakról:

[link]

2014. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát nézd. A jelenleg elérhető összes lakástakarék jellegű megtakarítást - Funda, Aegon, ERSTE, OTP - be tudom neked mutatni előnyökkel, hátrányokkal együtt. Ezen kívül az összes létező lakáshitelről, a jövőbeni várható változásokról is tudok teljes körű tájékoztatást adni Budapesten bárkinek, akit ez a téma érdekel. Az már csak rajtad áll, élsz-e ezzel a lehetőséggel.
2014. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!