Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank, ahol passzív...

Tegnapholnapma kérdése:

Van olyan bank, ahol passzív BAR listásként felvehetek hitelt házvásárlásra?

Figyelt kérdés
A férjemmel felesben vennénk fel, ő fizetésileg és tartozásilag is rendben van. Elválni nem akarunk.

2014. okt. 24. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Amíg nem kerülsz le a listáról, addig nem vagy hitelképes.
2014. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ersténél ne is próbálkozz.

2 napon át, visszahívott időpontra mentem, 2-3 órán át szivattak, tudtam, h khr-es vagyok, nem titkoltam, de 2-3 órán át meg sem kérdezték, pedig ezzel kellett volna kezdeni.

pedig nem is 10 millás lakáshitelt akartam, csak FORINTOSÍTANI a jelenlegi kb. 700 ezres euro hitelemet.

sebaj, majd megteszik kényszerből, mert úgysem tehetnek mást.

az ügyintézőnek fontosabb volt előttem a barátnőjét fogadnia, aki sorszám nélkül épp csak beesett a bankban, én meg, aki időpontra mentem, az ő kérésére, csúsztam egy fél órát.

köszönöm, erste. várhatóan kapok egy bocsánatkérő levelet, de még az is lehet, hogy én leszek a hibás, mert nem mondtam az elején, hogy khr-es vagyok, és nem is az ügyintézőnek kell kérdeznie.


egyébként sajnos a többi bank sem fog veled foglalkozni. a tartozás fennáll még, ami miatt felkerültél a listára ? mármint az elmaradás. mert ha időközben kifizeted, akkor 1 év múlva lekerülsz a listáról. lakásvásárlásnál 1 év nem olyan nagy idő.


vagy a másik lehetőség, hogy a férjed egyedül veszi fel a hitelt. ha van elég jövedelme, esetleg némi önerőtök, akkor nem szükséges adóstárs. végig fogják kérdezni az igénylés során a cipőméretétől a lyukas fogainak számán át mindent, de semmi közük nem lesz ahhoz, hogy a házastársa tartozik-e vkinek vagy sem. ehhez nem kell elválni.

2014. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!


Házat most szeretnénk venni, mert már kinéztünk egyet (a miénkből ki kell költöznünk, eladtuk) és addig is albérlet?! három kutyával...?!


Hétfőn megyünk be alkudni, személyi kölcsön volt, onnantól hogy rendezem 1 év (vagy 5 év, ha - ezt a részt itt nem értem: tartozással száll ki a bank vagy mi) passzívra kerülök, de nekünk nincs 1 évünk várni :(


Lehetne, hogy csak a férjem veszi fel és engem "elfelejt" megemlíteni, de ha lebukunk, azonnal vissza kell adni mindent, megbüntetnek, mitt'oménmi és nem akarok x évig ezzel a fejem fölött élni... Nekünk olyan bank kellene, aki így adna nekünk hitelt, hogy a férjem tökéletes alany :) én meg kevésbé :)

2014. okt. 25. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Na mi van veletek, kérdező? Sikerült hitelt felvennetek?
2023. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!