Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Komoly ez a divazahitel-forint...

Komoly ez a divazahitel-forintosítás? Nem erről volt szó, Ti mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Hó elején 309 Ft-os euro árfolyammal fizettem be a havi 60 ezremet.

Tegnap este kiderül, hogy 308 Ft-on forintosítanak. Semmit nem csökken a havi törlesztőnk, nem csak nekünk, senkinek.

1 ft különbség, ill. még annyi se.

Nem erről volt szó, ez egy óriási átverés.

Azt kommunikálta a kormány, hogy a havi terheink csökkenni fognak, a törlesztő 30%-kal kevesebb lesz.

Arra számítottunk ez alapján, hogy a 60 ezer helyett 40-45 ezer között lesz a törlesztő, de marad 60.

A bankoknak megint jó, a kismerbernek megint nem.



2014. nov. 10. 08:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
60%
Sajnos úgy tűnik ez komoly. De én nem is vártam mást ezektől.Csak kampányfogás volt részükről.Felháborít,hogy akinek volt pénze ( többségében a politikusok) pl a svájci frank esetében 180-val kifizethették.Aki meg eddig is becsületesen fizette a terheit, az meg szopni fog, mint a torkos borz.Ja és érdekes,hogy ez nem számít uzsorának.
2014. nov. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Pedig ezt így kell csinálni. Ha megint valami csökkentett árfolyamon lenne a forintosítás, akkor még az a kevés bizalom is elveszne az országgal szemben, ami még megvan.

A tőkéből egyébként leírnak egy komolyabb összeget, amiről már régebb óta szó van, és csak azután fognak forintosítani.

2014. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben a tőketartozásból fogják leírni azt a többletet, ami az elszámoltatás után visszajár. Ez azt eredményezi, hogy egy kb 20-30%-kal alacsonyabb tartozással újraszámolják a havi részleteket, tehát ez miatt mindenképpen csökkenni fog a havi kiadás is.


Csak második lépésben lesz/lehet forintosítás, de ez még nincs elfogadva, hiszen még azt se tudni, milyen típusú, milyen kamatú HUF hitelt fognak a bankok erre ajánlani és pl lesz-e valamilyen kötelezően előírt módozat erre.

2014. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Orban azt mondta korabban hogy a devizasok nem jarhatnak jobban mint a forinthitelesek.


Gondolom ez is annak a resze.

2014. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Valamiért én erre számítottam, nem csodálkozom. A fair az lett volna, ha 180 Ft-os árfolyam körül rögzítik mint a végtörlesztőknél.
2014. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

"A fair az lett volna, ha 180 Ft-os árfolyam körül rögzítik mint a végtörlesztőknél."

Inkább az lett volna fair, ha akkor nem ilyen pofátlanul alacsony árfolyamon rögzítik. Azt már sajnos nem lehet visszacsinálni, de attól még a jövőben lehet ésszerű döntéseket hozni. Honnan fizették volna ki az irdatlanul magas különbözeteket? Nem igazán járt volna jól vele az ország.

2014. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

"Ja és érdekes,hogy ez nem számít uzsorának."

Hagyjuk már ezt az uzsorázást, nagyon unalmas. A THM jó, ha eléri a 10%-ot.

2014. nov. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nem lehet 180 Ft-on átváltani...mert elszallna a Ft negatív értelemben. ..gyengüle...ez versenyképesség szempontjából jó, de devizaadósság szempontjából nem..nyilvan...ha a Ft gyengül, a deviza erősödik, akkor az orszag DevizaadósságA is nő.Ez komplex dolog, nem lehet kizárólag a nép érdekeit nézni ebben az ügyben. Ez nem egy internetadó..komolyan befolyásolja az ország versenyképességét
2014. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Mobilról pötyögtem..sorry a hibakert...
2014. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
A versenykepesseg helyett az orszag pugyi megiteleset akartam irni utolso gondolatomban...ekezetek off, mert igy konnyebb
2014. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!