Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz a befektetési alapokka...

Mi lesz a befektetési alapokkal, ha kivetik rájuk a tervezett különadót?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a mostani adótörvény-csomagban van egy olyan új adó is, ami 25 %-os különadót vet ki a befektetési alapok alapkezelői díjaira. Ezzel elillanna ennek a szektornak is a nyereségessége. Ha a kamatadó mellé ezt is átterhelik az emberekre, akkor nem lesz érdemes az alapokból vásárolni, ha meg nem terhelik át, akkor nem lesz érdemes az alapkezelőknek működtetni, és megszüntetik őket. Engem ez azért is érintene kellemetlenül, mert tartós befektetési számlára vettem eddig nagyon jól teljesítő befektetési alap jegyeket, így még 4 évig nem tudok kiszállni. Mi várható most ezen a téren?

2014. nov. 12. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogy illanna el, max annyival drágább lenne a szolgáltatást igénybe vevőknek (pl nem 1, hanem 1.25% alapkezelői díj lenne, annyival csökkenne az alap bruttó hozama).


Most sem érdemes alapokból vásárolni, mégis megtesszük.

2014. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne érdemes. Én egy év alatt 10 %-os hozamot hoztam ki egy OTP alapból, amit sikerült a csúcs közelében eladnom. Utána elkezdett esni, és ekkor kb másfél hónap múlva visszavásároltam egy alacsonyabb árfolyamon. Most már megint nő.
2014. nov. 12. 14:00
 3/5 A kérdező kommentje:
De szerintem te nem jól tudod, illetve kevered a dolgokat, bár én sem vagyok benne teljesen biztos. Szóval az alapkezelési díj az nem az 1 %, hanem úgy általában 20 % körül van, de arról nem is igen tudunk, mert bár utána lehet keresni, de általában nem találkozunk vele. Az 1 % az a vételi jutalék. Nem erre menne a 25 %-os adó, hanem a 20 %-os alapkezelői díjra. És így már elég sok.
2014. nov. 12. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

az alapkezelői díj, ami 2-5 százalék szokott lenni. akkor is levonják, ha az alap veszteséges. ennek kell fizetni a 20 százalékát ezután adóba


akinek vegyes alapja van vagy ennél kockázatosabb, annak eztán levonnak további 0.7-1,25 százalékot a TŐKÉBŐL adó formájában


egyébként ez mindenhol külön adóként létezik és nem lehet kibújni belől

2014. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az az alap, ami nyereséges, meg fog maradni, de a mínuszokat nem fogják elviselni a vevők, ezért kiveszik, ha majd kevesen maradnak, akkor felemelik a bókedíjat és akkor mindenki kiveszi és akkor megszűnik az az alap


kevesebb alap lesz, csak így lehet

2014. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!