Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámla hitel letudom...

Folyószámla hitel letudom venni az összeget? (sok kérdés)

Figyelt kérdés

Üdv Most voltam a bankban és 98ezret kaptam hitelre. Most 173 egyenlegem van fent.De ott írja h hitelkeret 98ezer. A kérdésem az hogy ilyenkor már rajta van? Illetve letudom venni az összeget forintban bankautomatál?

És akkor megy csak mínuszba ha az összes 98ezret leveszem vagy ha pl (tételezzük fel) leveszem a +173ftam és + hozzá a hitelből?

Nem igazán értem. És mikor fog kamatozni?

És hogyan kell fizetnem? Levonják a ráérkező keresetemet?

vagy csak akkor,ha -ban van a hitel?



2014. nov. 28. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A folyószámlahitel úgy működik, hogy adnak 98e keretet. Elfogy a pozitív egyenleg( 173e) a számládról, akkor 98e Ft erejéig minuszba mehet a számlád. Költesz mondjuk 50e Ftot, akkor a számlád 50e minuszt mutat, a hitelkereteden a még szabad egyenleg 48e. A szabad keret és a számlaegyenleg együtt mindig a szerződés szerinti keretet mutatja, 98e Ft-ot. A terhelő kamatot az 50e után fogják számolni és egyes bankok a még szabad keretre un.rendelkezésre tartási jutalékot számolnak. A visszafizetést a szerződésben szabályozzák, általában minden hónap meghatározott napjáig egy minimum összeget be kell fizetni, de ezzel vigyázni kell, mert nagyon felhalmozódhat a tartozás. A számlád csak a keret erejéig mehet minuszba a saját költéseiddel, ezen elül nem lehet. A kereten felül minuszba csak a banki költségek és kamatok vihetik a számlát.
2014. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja igen. És ha jóváírás érkezik a számládra, akkor azonnal törlesztik belőle az igénybe vett folyószámlahitelt
2014. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden világos ment a zöld kezecske
2014. dec. 3. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van folyószámla hitelem,és sosem "törlesztették" a jóváirt pénzből...
2015. febr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!