Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyához/bankszámlához...

Bankkártyához/bankszámlához tartozó információk. Tudnátok segíteni? (lent)

Figyelt kérdés

Már mindenhol rágugliztam, lehet csak nincs elég szerencsém a találatokhoz, de akkor se találtam meg a lényeget. A saját internetbankfiókomban is kerestem, hátha ott leírják mi micsoda, de ott se találtam meg.

Egy nemzetközi oldalon kell megadni a bankszámlám adatait ahhoz, hogy oda tudjak regisztrálni (és nem, nem veszélyezteti az eddigi rajta lévő pénzösszeget, azon az oldalon nincs olyan opció amiért levonnának róla).

Na mármost, a sima bankszámlaszámomat eddig gond nélkül megadtam a bankokban, amikor kérték, de az illető oldal angolul van, és a számla adatait nemzetközi formátumban kéri.

3 dolog van, amit nem tudok, hogy micsoda: az egyik a "CNP", a másik a "Branch", a 3. pedig az "IBAN". Ha valaki a felhasználók közül már használt külföldi oldalt, amihez kellett a bankszámla is, akkor az tudja mik ezek. Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. dec. 1. 12:43
 1/1 anonim ***** válasza:

CNP. Branchról nem tudok, iban az a számlaszámod.

Írd be a bankod nevét + iban a google-ba. Ott le lesz írva minden banknál le van, hogy milyen adatokat kel megadnod átutaláshoz.


Illetve van általában a banki oldalon iban fordító kulcs a számládhoz, aminek viszont netbankárban is meg kell jelennie HU kezdődő számsor.


Ez mindig a swift kód, a bank neve és címe és a számlatulajdonos neve. Ettől többet nemzetközi átutalásban nem kérnek.

2014. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!