Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házat építenék. Hogyan érdemes...

Házat építenék. Hogyan érdemes a hitelt felvenni/törleszteni?

Figyelt kérdés

Mindkettőnknek biztos bejelentett 8 órás munkahelye van, nem minimálbérrel.

Fiatal házasok leszünk nemsokára.

gyerek nincs, majd lesz.


Hallottam hogy a fundamentés ltp-al is bíbelődnek emberek, megéri?


Ha én 15m-t akarok felvenni (a szocpolt nem számolom bele) és mondjuk 20-25 évig, akkor mekkora havi törlesztőre számítsak?


Fix törlesztők lesznek?


Ha nagyon muszáj jelzálogot is vállalnék arra a házra, meg még egy másikra is.



2014. dec. 6. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelzálogot tesz a bank a házra egy lakáshitelnél és az is biztos, hogy kellene egy másik ingatlan is fedezet, ha nincs, vagy kevés az kp-d, amiből megkezdenéd az építkezést. 15M Ft hitel nagyon sok, lebeszélnélek róla, ha nincs még megtakarított pénzetek.
2014. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak hogy tudj kalkulálni:


15M hitelnek 6%-os kamattal számolva a havi kamata 75.000Ft és ekkor még egy fillért nem fizettél vissza a tőkéből.


A 6%-os hitel kamata 5 évente változtatható, de van 6,92%-os kamaton 20 évig fix hitel is, de ennek már több, mint 86.000Ft a havi kamata.

2014. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak mihez képest. Nekem támogatott lakáshitelem van használt lakás vásárlásra.

7,4 millió a hitelösszeg, (8,4millió volt a vételár) a bevitt 2 ingatlan felbecsült értéke több mint 12 millió volt. (bebiztosította magát a bank)

A törlesztőm 65 ezer/hó 15 évre.

A törlesztő periódusa úgy van ahogy korábban írták.

2014. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!