Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem bank, mint a legundorí...

Cetelem bank, mint a legundorítóbb uzsorakölcsönt adó hitelintézet. Mit lehet tenni velük?

Figyelt kérdés

Mindig későn tanul az ember...

Amit most leírok, a saját történetemet, az természetesen nem véd engem. Buta voltam, és felelőtlen, már bánom, szabadulnék ettől a béklyótól, de nem megy.


Kapcsolatom a Cetelem "bankkal" még 2002-ben kezdődött, áruvásárlási hitel formájában. Elég kedvezőnek tűnt, hát felvettem a hitelt, amit becsületesen fizettem is.

Mire lejárt a tartozás, jött egy levél és egy hitelkártya, feltöltve 100.000 forinttal, hogy pozitív adósnak számítok, így nesze itt a hitelkártya, csak aktiválni kell.

Na, itt kellett volna összetörni a hitelkártyát, de én buta nem tettem.

Eleinte nem használtam, de ahogy az a kis pénzűeknél lenni szokott, előbb utóbb mégiscsak hozzányúltam. Jó volt, hogy ha megszorulok, ott van egy kis "gyors segítség"

Persze, ez a nem túl nagy összeg hamar elment, és én fizettem havi 5.000 Ft-jával, évekig.

Én butus, valahogy fel sem tűnt, hogy fizetem, fizetem, de nem akar a tőketartozás csökkenni...


Aztán persze, levélben azt is megírták, hogy ha akarom, csak egy sms-embe kerül, és megemelik a hitelkeretet. Na, én ennek is bedőltem.

2006-ban, magánéleti és egyéb változások miatt, úgy döntöttem, hogy sms-ben megkérem a hitelkeret emelését, 350.000 Ft-ra. Jött is a válasz sms, hogy engedélyezték. Ami érdekes, hogy én sem az első, 10000 Ft-os, sem a hitelkeret megemeléséről nem írtam alá semmit (csak anno az áruvásárlási hitelkérelemnél). Ez szabályos amúgy?

Szóval, ez a pénz is elfogyott idővel. Elkölteni nem olyan sok az...

A csekkek ezután már 17500 Ft-ról jöttek, azóta fizetem is, több-kevesebb csúszással, de fizetem, fizetgetem. De! Ezt 2006 óta fizetem, már nem bírom tovább!

Nem állítom, volt már úgy az elmúlt két-három évben, hogy elmaradtam két hónappal, telefonon lebeszéltük az ügyintézővel, hogy elengedik nagy kegyesen a kamatot, ha a harmadik hónapban befizetem a hátralékot és az aktuális havi törlesztőt.


Amikor a közelmúltban megpiszkálták a bankokat a állam kontra bankok perekben, jött a levél, hogy nekem, mint régi megbecsült ügyfelüknek, nagy kegyesen leveszik a havi törlesztőt 10500 Ft-ra.

Ez nekem kedvező ugyan, de ahogy nézem a havi kimutatásokat, a 2006-ban felvett 350.000 Ft hitelkeretből most, 2014 év végén még mindig van

280 000 FT!!!!!


Nem, nem, nem , és nem! Egyszerűen már nem megy tovább! Meddig tart ez még? Mikor lesz már ennek vége?

Sík ideg vagyok. Elvesztettem a munkámat, nincs biztosítási jogviszonyom, már álláskeresési járadékra se vagyok jogosult. És erre még itt van ez a súlyos teher...


Köszönöm, hogy elolvastátok...


2014. dec. 8. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem a Bank a hibás, és nem uzsorakölcsönt adott. Nem kellett volna a megemelt összegeket felvenned, akkor nem lenne ekkora tartozásod.

Ha elolvastad volna a feltételeket, akkor tudnád, hogy a havonta törlesztő részletből levonják a kezelési költséget.

Ez minden Bank áruvásárlási kölcsönénél így működik.

2014. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz mit tenni. Amennyiben lehetséges fizesd ki egy összegben és így meg tudsz tőlük szabadulni. Családtól, ismerősről kérj inkább kölcsön a kifizetésére.
2014. dec. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem is állítom, hogy én nem vagyok hibás.

De 8 éve felvettem 350.000 Ft-ot, mára visszafizettem 1.680.000 Ft-ot.

És még mindig van 280.000 Ft tőketartozásom.


Mi ez, ha nem ugyorakölcsön? akkor mit nevezünk annak?


Ja, és ez már nem áruvásárlási kölcsön, mert azt már visszafizettem 2002-ben.

2014. dec. 8. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Okosságokat már felesleges írni, magad is rájöttél, hogy minden csakis a te hibád. Tudod, hogy a banki hitel nem a szociális háló része, hogy a bank azért adja, mert keresni akar rajtad. Remélem arra is rájöttél, hogy hiába írja a bank az értesítőre vastag nagy betűkkel, hogy 5ezer a minimum fizetendő, megszívatod magad, ha nem fizeted ki a teljes tartozást mielőbb. (Évek óta használok hitelkártyát, egyre nagyobb hitelkereteket biztosítanak, de még soha egy forint kamatot sem fizettem.)


A kiutad az lehet, hogy hamar kifizeted a tartozást. Add el a számítógépet, a telefont, pár ruhát és egyéb nélkülözhető dolgot, mondd le a tv, telefon, internet előfizetésedet, (hacsak nem ezekkel keresed a pénzedet) és fizesd ki a tartozásodat. Utána, ha már nullára FELküzdötted magad, lehet újrakezdeni.


Munkát kell keresned. Nincs kifogás, rohadt sok lehetőség van, aki nem talál, az 95%, hogy válogat, vagy nem keres eléggé...


(A szerződés amúgy nem feltétlenül kell, hogy írásban történjen, szóban, vagy ráutaló magatartással is létrejöhet. Amikor elkezdted használni a számodra meghatározott feltételekkel biztosított hitelkeretet, ráutaló magatartással elfogadtad a feltételeket, létrejött a szerződés.)

2014. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elfogadtad a bank feltételeit. Sőt, még igénybe is vetted, nem is egyszer.

A legdrágább hitelek a hitelkártyák használata.

Nem hiszem, hogy a bank fegyvert tartott a fejedhez, vegyél fel a kártyáról pénzt.

2014. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Mi ez, ha nem uzsorakölcsön? akkor mit nevezünk annak? "


Aminek a KAMATA sok. A tiednek nem sok.


"8 éve felvettem 350.000 Ft-ot, mára visszafizettem 1.680.000 Ft-ot"


Lefordítom ezt neked: Valaki adott neked 350ezer forintot, és egy egész hónapon át használhattad azt 17500Ft-ért... Szerintem jó ajánlat, én ennyiért nem adnék senkinek a kezébe 350ezret!

2014. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

"Na, itt kellett volna összetörni a hitelkártyát, de én buta nem tettem. "

"Jó volt, hogy ha megszorulok, ott van egy kis "gyors segítség" "

"úgy döntöttem, hogy sms-ben megkérem a hitelkeret emelését, 350.000 Ft-ra"

"Szóval, ez a pénz is elfogyott idővel. Elkölteni nem olyan sok az... "


Ne haragudj, de itt nem a bank a hülye... Sőt... Ő csak adott neked pénzt, ismert kamatra. Egyébként szabályos. Kiküldik, mellé egy szerződés, hogy az aktiválással (használattal) elfogadod a mellékelt szerződsét. Igen, a legtöbb ember ott b***a (rontja) el, hogy a minimumot fizeti, mert az milyen kevés, tök jó. Csak épp nem halad sehová vele. Ugyanez történt akkor is, amikor megemelted és elhasználtad a hitelkeretet (350k/100k=17.5k/5k), arányosan emelkedett a minimum. Ez nem uzsora, csak oda kell figyelni, hogy mennyit fizetsz.


"Meddig tart ez még? Mikor lesz már ennek vége? "


Ahogy nézem: soha. Ha nem fizeted, akkor jön a végrehajtás, eleve sokat emelkedik a tartozás ha végrehajtásra kerül...


Remélhetőleg legalább másoknak elrettentő példa lesz, aki hitelkártyán töri a fejét: a létező legrosszabb hitelfelvételi forma. Ugyanakkor ha jól menedzseli az ember a pénzügyeit, akkor meg jól járhat vele...

2014. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Több alapvető hibát látok nálad.


A saját felelősségedet a bankra hárítod, hiszen a hiteleket Te vetted fel önszántadból úgy, hogy fogalmad sincs a Hitelkártya működéséről. Még most is, amikor bajban vagy, nem azt próbálod megérteni, hogy mi miért történt veled, miért nem fogy a tartozásod, hanem másra mutogatsz és "uzsora kamatot" emlegetsz.


Aki egy hitelkártyát úgy használ, hogy fullra kimeríti a keretet és ez után csak a minimum elvárt havi befizetéseket teljesítve azt képzeli, hogy "fizeti a részleteket", az óriási tévedésben van. Ott kezdődik a probléma, hogy egy hitelkártyáénak nincs is "havi részlete".

A hitelkártyák a legdrágább hitelek azoknak, akik nem tartják be a 45 napos visszatöltési határidőt a TELJES KERETRE. Te azért tömöd évek óta a bank zsebét, mert nem megfelelően használod a hitelkártyát, de sajnos ezzel nem vagy egyedül. Amíg a Hitelkártyások 5%-a pénzt keres a hitelkártyájával, addig a többség szép summákat fizet be a saját butaságuk miatt. Ebből aztán jut pénz a jól fizetők díjazására és a bank is jól él a butákból.


Mit tehetsz ebben a helyzetben?


Először szerezz a lehető leggyorsabban munkát azért, hogy újra hitelképes legyél.

Második lépésként próbálj egyezkedni a Cetelemmel, hogy váltsák át a Hitelkártya tartozásodat személyi kölcsönre, mert annak kb fele a kamata, mint a Hitelkártyáknak. Ha ez valamiért nem megy, keress másik bankot, aki hajlandó kiváltani a Hitelkártyádat olcsóbb hitelre (ehhez is hitelképesnek kell lenned)

Ha ez sem megy, akkor próbáld a lehető legnagyobb ütemben visszatölteni a felhasznált keretedet.


A Cetelem minden hónapban felszámolja a fennálló tartozásodra a havi kamatot. Pl ha Te most 280E Ft-tal tartozol a Cetelemnek és a Hitelkártyád kamata 45%, akkor 10.500Ft havi befizetéssel még semmit nem fogy a tartozásod, ez mind csak kamat. Minden fillér, amit efölött fizetsz, csökkenti a tőketartozásodat, ezért lenne fontos, hogy havonta minél többet tölts vissza a keretből.

2014. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Kicsi szívem,menj le Ózdra. Kérj 100 ezret kölcsön,és fizess vissza 200 ezret.

Ha nem fizeted vissza 50 nap alatt, a kezed eltörik..


Na ez az aljas uzsorakölcsön drágám.

Vicces hogy a sok hiteles sír állandóan, de amikor jött a kölcsön akkor jó dolog volt elverni:)

2014. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem kell tőlük hitelt felvenni!
2014. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!