Melyik bank való nekem?

Figyelt kérdés
Jelenleg 18 éves vagyok, ebben a tanévben érettségizem és utána tovább tanulok. Mivel gyakran rendelek külföldről, hatalmas szempont, hogy a számlám pénzneme ne HUF hanem EUR legyen, illetve az arra befizetett/érkezett pénz is átváltódjon euróba.

2014. dec. 10. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább forint számlát nyitnék, az sokkal olcsóbb (diákoknak némelyik ingyenes). Az OTP-t nem javaslom, a kártyáját valamiért nem fogadja el a PayPal.

(Forint alapú bankszámlához tartozó bankkártyával tudsz az interneten euróban fizetni, plussz költség nélkül.)

2014. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a bank a legjobb, hogy átváltsa a pénzeket. Szerintem is a Paypal egy jó megoldás. Paypalnál bankkártyás megoldással vagy közvetlen bankkártyás vásárlásnál a kártyakibocsátó (mostanában főleg Mastercard, és ezt is javaslom, ha interneten akarsz vásárolni) váltja át a pénzt, és általában (de nem minden esetben) jobb árfolyamon, mint a bank. Devizaszámlának amúgy elég magasak a költségei. Csak külföldi vásárlás miatt nem éri meg fenntartani.

Viszont elsőnek ellentmondva: eddig minden OTP-s bankkártyámat elfogadta a Paypal (Visa Electron, Mastercard Online, Mastercard webkártya, Mastercard Online Paypass-szal).

2014. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!