Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankot ajánlanátok,...

Melyik bankot ajánlanátok, ami viszonylag korrektnek mondható és kis emberekkel is szóba állnak lakáshitel ügyben?

Figyelt kérdés
OTP-nél vagyunk 3 éve, de ezen rövid idő alatt is kiderült, hogy nagyon sz@r. Olyan bank érdekelne, akivel esetleg már van v-kinek néhány éves jó tapasztalata.
2010. febr. 2. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Volksbank nekem nagyon bejött. Teljesen normálisak voltak a hitel intézésben, már több mint 5 éve vagyok náluk, még nem kellett csalódnom. Én attól a banktól jöttem el, mint amit te sem kedvelsz. De sorolhatnám a többi banknál átélt negatív élményeimet.
2010. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szeretem az OTP-t, mert rettenetesen nehézkesek, de ha már ott van a lakáshiteled, akkor közel sem biztos, hogy jó döntés azért megválni tőlük, mert gondjaid vannak velük.


Lényeges, hogy mi a gondod velük. Ha "csak" annyi, hogy felment a törlesztő részleted az égbe náluk, akkor sajnos azt kell mondjam, ez jelenleg a többi banknál is ugyanígy lenne. Ez nem bankfüggő, hanem a deviza hiteleket érintő árfolyam emelkedés az oka. Ez alapján bármelyik bankot választottad volna, ugyanígy érintene.


Egy hitelkiváltás a jelen körülmények között nagyon költséges, gazdaságtalan megoldás és többnyire most nem is lehetséges 3 kedvezőtlen változás miatt:


A deviza hiteleknél a hiteltartozás forintban kifejezve megnőtt.


Az ingatlanok értéke a válság miatt csökkent.


A hitelezési szabályok megváltoztak, drasztikusan csökkentették az ingatlan értékéhez képest felvehető hitel maximumot.


Egy hiteltanácsadó

2010. febr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Azzal egyébként teljesen tisztában vagyok, hogy az árfolyam miatt nőhet vagy csökkenhet a törlesztés, ezzel semmi bajom. A gondom konkrétan az, hogy két év alatt már háromszor emelték meg a kamatot és a beigért 45 ezer helyett most fizetünk 75 ezret. Tudom ebbe benne van a forint romlása is. De ha már most itt tartunk akkor mi lesz mondjuk öt év múlva. Főleg úgy, hogy mi az első 5 évben ltp-re is fizetünk és 5 év útán emelkedni fog a törlesztő. Ezzel nincs is gondom, de az előzetes ajánlásuk szerint, ha lejár az öt év akkor is max 70 körül lesz a részlet,/ezt mondták anno/ de már most két év után túllépte.
2010. febr. 3. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem árultad el, milyen devizanemben van a hiteled. Ha CHF, akkor azzal az a bibi, hogy az OTP (és sajnos a többi bank is) azért emelgette fel ennek a kamatát, mert elmondásuk szerint drágán jutnak CHF-hez. Ez részben igaz, de kontrollálni sajnos nem tudjuk.


Ami viszont biztos, hogy a legtöbb bank megszüntette a CHF hitelezést 2008 november-december környékén, tehát ha bankot váltasz, eleve magasabb kamatú EUR, vagy még magasabb kamatú HUF hitelt választhatsz.


Az AXA, AEGON, UCB febr. 28-ig még jó feltételekkel hitelez CHF alapon, de egy kormányrendelet alapján márc 1-től maximum az ingatlan értékének a 45%-áig adhatnak CHF hitelt. Ha Te ebbe nem férsz bele, akkor túl sok reményed nincs arra, hogy jól járj egy bankváltással.


Sajnálom, hogy nem túl jó híreket osztok meg veled, de én úgy gondolom, sokkal korrektebb, ha az igazat írom neked, mintha szédítenélek mindenféle szuper ajánlattal egy esetleges hitelkiváltás reményében.

2010. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!