Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az adóstárstól elvehetik-e az...

Az adóstárstól elvehetik-e az ingatlant nem fizetés esetén?

Figyelt kérdés

Fundamentánál szeretnék azonnali áthidaló kölcsönnel lakást vásárolni.


Egyedülálló vagyok, jó fizetéssel, a törlesztőrészlettel nem lenne gondom. Ettől függetlenül meg kell neveznem egy adóstársat, ahhoz, hogy a kölcsönt megkaphassam. Édesanyámék jutottak eszembe, hiszen ők a legközelebbi rokonaim, és hitelük sincsen. Ők attól félnek, ha esetleg velem történik valami, akkor ők nem tudják majd fizetni a törlesztőt a nyugdíjukból, és elvesztik ők is a lakásukat.


Én úgy tudom, hogy lakáshitel esetén a megvásárolt lakásra kerül a jelzálog, így legrosszabb esetben is csak az a lakás veszhet el, édesanyáméké nincs veszélyben. Kérném, hogy aki ért hozzá, az erősítsen meg ebben, hogy szüleimet is megnyugtathassam.



2015. jan. 3. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Az adóstársak ugyanúgy felelnek (egyetemlegesen) a hitel visszafizetéséért, mint az adós. Az ingatlan a fedezet, de a bank előbb a pénzt próbálja behajtani, ha ez nem sikerül, akkor árverezi az ingatlant.


Ha jó a jövedelmed, akkor miért nem keresel olyan hitelmegoldást, ahol nem kell adóstárs? Az azonnali áthidaló hitelnek magas a kamata és sok az induló költsége. Ennél a bank hitelek most kedvezőbbek, így nem igazán értem, miért ezt a hitelt szeretnéd.

2015. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Lak.hitel esetén a fedezeti ingatlanra kerül a jelzálog, ennek nem kell feltétlenül egyeznie a megvásárolni kívánt ingatlannal.

Első körben jövedelemből tiltanak, ha ez nem jár eredménnyel, akkor viszik az ingatlant. Adóstársét csak akkor viszik, ha több a követelés, mint a fedezeti ingatlan aktuális piaci értéke.

Viszont a f... kivan az ügyfélvadászó netes ügynököcskékkel! Mihez képest magas az azonmali kamata hm? Miért nem beszélsz arról, hogy a húdeszuper ajánlataiddal mekkorát szívhatnak az ügyfelek? Nem kell senkire tukmálni a szuperokos megoldásaidat.

2015. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért nem akarok lakáshitelt felvenni, mert azoknak a törlesztője változhat, a fundamentás azonnali áthidaló kölcsönnél viszont fix a törlesztő és a futamidő.


A fix kamatozású lakáshitelek sokkal drágábbak, mint ez a megoldás.


Tehát ha jól értem, akkor elsősorban az általam megvásárolt ingatlanon lenne a jelzálog, de ha ez nem fedezi a fennmaradó kölcsön összegét, akkor a bank elárverezheti az adóstárs ingatlanját is?


Ez így elég rosszul hangzik, hiszen ha a bank áron alul értékesíti a jelzáloggal terhelt ingatlant, akkor elvihetik az adóstársét is.


Javítsatok ki, ha valamit rosszul írtam.

2015. jan. 4. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a saját lakásod értékét meghaladja a fennálló tőketartozás egy manapság igényelt HUF alapú hitelnél, nagyon hosszú ideig tartó fizetésképtelenség kell. Nehéz elképzelni, hogy a szüleid háza is veszélybe kerüljön, de tény, hogy az adóstárs is a teljes vagyonával felel a hitel visszafizetéséért.


Az Azonnali áthidaló hitel kamata 6,5%. Ez mellé fizetni kell még az összes induló költséget (Értékbecslés, közjegyző, tullapok, 1,5% folyósítási jutalék, jelzálog bejegyzés díja)

A támogatott hitelek kamata a bankokban pl 5,5-6% között van használt lakás vásárlás esetén és 5 évig fix. Ha a hitel jól van összerakva, az 5. évben ugyanúgy áttérhetsz az LTP hitelére, de akár végtörleszthetsz is, ha több LTP-t tudsz fizetni.


Mennyi lesz a hiteligényed és mennyi a vételár?

Mennyi havi részletet bírsz vállalni?

2015. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!