Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakástakarék pénztáraknál...

EagleHUN kérdése:

A lakástakarék pénztáraknál hogyan könnyebb módosítani a futamidőt, lefelé vagy fölfelé?

Figyelt kérdés

Most gondolkodom hogy kötök egyet az OTP-nél, és az ügyintéző szerint ha 10 éveset kötök azt könnyebb lefelé módosítani mint ha 4 éveset kötnék és azt hosszabbítanám.

Én eddig úgy tudtam hogy a hosszabbítást szokták könnyebben megengedni, de lehet hogy rosszul tudtam?


Második kérdés:

Egyébként melyikkel járnék jobban a Fundával vagy ezzel?

Kb hasonló konstrukciók. 30%-ot tesz hozzá az állam. Alacsony kamatot a pénzintézet, meg kedvezményes hitelt tudnak adni.


Most az OTP-nél annyi "előnyöm" van hogy "cégkód" miatt a kezdő nagy összegű befizetést jóváírják, anélkül hogy be kellene fizetni. De ezt nem értettem teljesen, hogy csak elengedik vagy olyan mintha befizettem volna vagy mi. Állítólag a Fundánál is van ilyen nagy összeg kezdésnél. (70k körüli)



2015. jan. 21. 11:13
 1/4 anonim válasza:
64%

Ha 10 éves futamidő tűzted ki célul, azzal legfőképp az ügynök jár a legjobban. Érdemes utánaszámolnod!


Ha ilyen hosszútávra gondolkodsz érdemesebb 2-3 db 4 évest kötni. Két dolog miatt is! Először is hamarabb lejár, a másik pedig duplán/triplán jár a 30 % (max. 72.000 Ft/szerződésenként), és ha kölcsönre lesz majd szükséged, kétszer/háromszor vehetsz igénybe.


...hogy Fun.da vagy lakástakarék? Több mindenkivel beszéltem, mielőtt mi is kötöttünk. Igen, szélsőséges vélemények voltak! Nem is tudtunk dönteni! Majd kb. egy hetet olvastunk utána, mikor mindenre fény derült! Majdnem elkerülte a figyelmünket, de aztán alaposan át is gondoltuk...


A lakástakaréknál igaz, hogy nincs szerződéskötési díj, de nem tudják garantálni, hogy milyen kamattal fogsz tudni kölcsönt felvenni (azt mondja az "ügynök", hogy persze, hogy a legkedvezőbb), de ezt sehol nem rögzíti.


...és a befizetett összegből vonnak le ezt meg azt. Volt olyan ismerősünk, akinek a lejártakor egy másik banknál kellett felvennie kölcsönt...


A Fun.da -nál igaz, hogy van szerződéskötési díj, de egyéb költséget nem számolnak fel, ráadásul a szerződés megkötésénél, előre, a szerződésbe foglalja, hogy mennyi összeget fogsz megkapni, és azt is (ha szükséged lesz rá) milyen százalékkal tudsz majd kölcsönt felvenni (azonnal mond egy százalékot), persze, természetesen szerződésbe is foglalja.


...és ami lehet, hogy a legfontosabb, és ezzel az információval azonnal fogsz tudni dönteni!


Megkötöd a szerződést (Fun.da), és 48 óra múlva fel is veheted a be nem fizetett megtakarításodat és a rá járó kölcsönt is, persze a szerződésbe foglalt százalékos kamattal.


A cég megelőlegezi a bizalmad!


Van a Fun.da -nál is egy összegű befizetés, de mindkét szerződésnél csak abban az esetben jár az évi 30% (legfeljebb 72.000 Ft), ha az adott évben fizeted be.


Tehát, ha te többet fizetsz be abban az esetben is max. 72.000 Ft csapódik hozzá. Ha a következő években nem fizetsz semmit (gondolod, hogy már előre befizetted a teljes futamidőt), már nem is veheted fel a (éves befizetésekhez járó) 30% (legfeljebb 72.000 Ft) állami támogatást.


Picit hosszúra sikerült, de csak ez így teljes...


Bízom benne, hogy ezeknek a figyelembevételével sikerül a megfelelő döntést meghoznotok!


U.i.: Ha megkötitek (mindegy) megírod, hogy melyiket?

2015. jan. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ. És természetesen ha kötök megírom neked mit és hol.


Pár dologgal kiegészíteném, hogy mások is infóhoz jussanak, mert közben én is nézelődtem még.


Mindkét megtakarítási formánál amit a pénzintézet kamatba ad még erre: 1%! Azaz gyakorlatilag ingyen használják a megtakarító és az állam pénzét.


Innen nyertem ki valamennyi infót még:

[link]

Mégpedig azt hogy pl a legrövidebb futamidőnél ha kihasználom a maximális hitelkeretet, akkor az állam kb a teljes hitelkamatot állná. A 10 éves futamidőnél viszont csak a hitelkamatok töredékére futja abból amit az állam ad. Annál jóval többet fizetnénk vissza kamatként.


Szóval igazán úgy érné meg hogy ha egyáltalán nem vennék föl rá hitelt vagy csak minimálisat.


De igazad van a legrövidebb futamidejűek a legjobbak.

És az valóban tetszik amit írtál hogy akár azonnal is fölvehető előre az összeg. Illetve előre megmondják mekkora kamattal. Meg hogy menet közben nem számolnak föl költségeket, az is jó.


De tulajdonképpen amit megkötéskor befizetünk azt jóváírják a számlán vagy elvész? Illetve arra is jár az állami támogatás?

2015. febr. 8. 08:38
 3/4 anonim válasza:
53%

A szerződéskötési díj mindkettőnél van, csak az Funda-nál előre fizeted meg, az Otp-snél pedig részletekben vonják le (ez egy jogi procedúrás díj), de lehetséges, hogy egyes időpontokban ilyen vagy olyan %-ban kedvezményt biztosítanak a szerződéskötési díjból.


Lehetséges, hogy a Funda-nál, előre meg kell fizetni a szerződéskötési díjat, de ha olyan akció van (ezt a kötés körüli időpontban kell megtudni egy tanácsadótól), akkor érdemesebb várni egy-két hónapot is.


Pont tegnap jelezte egy barátom, hogy kötne egyet, és hogy melyiket válassza, és össze is hozom öt egy vezető tanácsadóval, egy pár nap múlva, aktuálisan többet fogok tudni mondani...


Jelen esetben ö is egy ingatlant szeretne megvásárolni (mihamarabb), és ezért kéri a segítségemet. Ö egy társasházban nézett ki egy alkalmi vételnek számító lakást, és azt szeretné mihamarabb "lezongorázni".


Megköt a megtakarítást (4 évest), 48 óra múlva a teljes futamidőre járó állami támogatást és a maximális hitelt, beletol 1.5 milliót (az 5 milliós lakásnak a 30 %-át, mert ez az önerő), és máris övé a tulajdonjog, majd ezt az ingatlant kiadja mondjuk 30-40.000 Ft-ért, ami fedezi a törlesztőrészletet (37.000 Ft), és 4 év múlva övé az ingatlan...


Ha érdekel, hogy mi is zajlott le, egy pár nap, de maximum egy hónap múlva érdeklődj, és megírom a fejleményeket.


Bízom benne, hogy az általam küldött információk hasznosak voltak számodra, és, hogy sikerül meghoznod a lehető legjobb döntésedet!


Üdv,

H József

2015. febr. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

OTP-set kötöttem, mert cég kedvezményem miatt teljes egészében elegendték a kötési díjat azaz a 10 évesre 72k helyett 0ft-ot kellett fizetni!

A futamidőre azt mondták hogy lefele módosítható tehát a 10 évből ha 4 letelik akkor 4 évesként érvényesíthető és így tovább.

2015. jún. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!