Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszót tettek a számlámra...

Inkasszót tettek a számlámra a párom miatt aki társtulajdonos. Ha őt levetetem a számláról hogy ne legyen társtulajdonos akkor lekerül az inkasszó a számlámról?

Figyelt kérdés
Csak édesanyám 25000 ft segélye megy rá.Holnap bemegyek a bankba de ideges vagyok.mit tudok tenni hogy lekerüljön az inkasszó??ha lehet csak azok irjanak akik tudnak tanácsot adni
2015. jan. 28. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy társtulajdonos esetén mi a helyzet nem tudom pontosan, de a számla megszüntetésének kizárása miatt azt gondolom, hogy amíg miatta van inkasszálva a számla, addig nem is lehet majd törölni róla.


Legalábbis, számlatulajdonos esetében ez biztos, hogy így van. A másik probléma, hogy végrehajtás nem nézi milyen jogcímen ment a pénz a számlára, amit talál inkasszálhatja teljes egészében is. A számládon pl. netbankban nem fog látszódni az egyenlegeden, de ha olyan segélyről van szó ami nem inkasszálható, nekünk pl a családi pótlék volt így, azt kp-ben a bankban kifizetik.


Utólag lehet jogorvoslatért fordulni a végrehajtóhoz, ha jogtalannak ítéled meg, ha jól tudom 15 ezres illetékkel és akkor visszaadják ami nem inkasszálható pénzként került átutalásra végrehajtóhoz, de a legtisztább és legegyszerűbb megoldás, ha a végrehajtást kérőtől (nem a végrehajtótól)kéri párod a részletfizetési lehetőséget. Ha megadja, átviszi a megállapodást a végrehajtónak, majd a végrehajtótól kapott igazolással a bankban feloldják az inkasszót 1 nap alatt és akkor már lehet onnan töröltetni, hogy arra az esetre, ha mégsem tudná fizetni a törlesztést, akkor ne kerüljön újra zárolás alá anyukád pénze.

2015. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy a legkisebb öregségi összeg 28500 ft-ot rajta kell hagyni a megélhetés miatt.de össszesen annyi nem megy rá...így akkor azt 25000 ft-ot nem vonhatják le nem?és elvileg jövöhéten fog rá jönni akkor azt fel sem tudom majd venni??kérjük a részletfizetést de addig is anyámnak élnie kell valamiből.csak még kell igazolás a kérelemhez.az benne volt a papirban hogy visszaperelhetem a pénzt...de az hosszu folyamat és ha még fizetni is kell érte meg sem éri..
2015. jan. 28. 22:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a 25 ezer érkezik rá akkor azt teljes egészében megkapod. De ha mellé még más is pl családi akkor is csak a 28.500 Ft lesz elérhető.

Viszont az inkasszó 35 napig él és ha véletlen a következő nyugdíj ezalatt jönne akkor azt bukja édesanyád mert 35 naponta csak egyszer illet a 28.500 Ft. Célszerű lenne édesanyádnak postán kérnie a nyugdíjat következő hónaptól, ha félő hogy ilyen inkasszó bármikor megtörténhet.


Ha meg úgy alakul hogy viszi az inkasszó a pénzét akkor nyilván nektek kell zsebből kártalanítanotok, azon akadtam fenn hogy élnie kell valamiből....igen amit visszaadtok neki pénzt hiszen miattatok vesztette el.

2015. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen igazad ban.neki csak ez az egy bevétele van és csak számlára lehet kérnie az önkormányzat utalja.nem én miattam hanem párom miatt van és kárpótolnám is ha nem lenne jelenleg munkanélküli...nagy sz@rban vagyunk minden összejött.. de ezt a25000-et akkor fel tudom venni??minden választ köszönök de csesztetést nem kérek.lehet meglepő de van aki csak segélyt kap.anyum is még nem nyugdijas van 4 éve.és azért jön az én számlámra a pénze mert ha sajátja lenne egy forintot nem kapna belöle mert van adossága.a lényeg at hogy fel tudom e venni 5.-én a pénzét???
2015. jan. 28. 23:09
 5/11 A kérdező kommentje:
Semmi más nem megy rá amugy
2015. jan. 28. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha másképp nem, akkor a bankban kp-ban kifizetik.
2015. jan. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

28500 Ft-ig kifizetik az összeget de ha 35 napon belül érkezik újabb pénz akkor azt is viszik már.


Amíg tart az inkasszó nem tudod a párod leiratni a számláról se megszüntetni a számlát, de amint letelik szüntesd meg ezt nyiss újat és ahhoz semmi köze ne legyen a párodnak. Ha úgyis munkanélküli minek neki számla, titeket meg csak bajba sodor.

2015. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Voltam a bankban de azt mondták hogy a 30%-át vonhatják függetlenül attol hogy csak 25000 megy rá...kedden lesz ügyfélfogadás a navnál megpróbálunk valamit intézni.nemtudom mi lesz.mihelyst megszzntetik az inkasszot rögtön törlöm rola a párom.tényleg lefogják vonni s 30%-ot??az meg mindegy milyen pénz meg honnan jön vissza sem kérhetem mert anyum nem társtulajdonos igy törvényileg nem is jöhetne ide a pénze...
2015. jan. 29. 11:43
 9/11 A kérdező kommentje:
És ha nekem utána jönnel rá kisebb összeget mondjuk 2500-5000 ft akkor azt se látom??
2015. jan. 29. 11:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul mondták mert a 28.500 Ft mentes rész! Ha meg mondjuk a 25 ezren túl jön még rá 50 ezer Ft akkor a 28500 Ft és a mondjuk összesen rámenő 75000 ezer közötti rész 50%a is titeket illet. Vagyis 28500 Ft + 23250 Ft jár. Tehát pénz nélkül nem maradhattok, ez pont az adóst védi hogy ne pusztuljon éhen csak mert van tartozása.


Ne hagyd magad semmiképpen lerázni a bankban, követeld ki a teljes összeget mert az jár.

Keress hivatalos oldalakat ahol erről írnak, nyomtasd ki és vidd magaddal és tömd be a bankos szájába ha nagyon mást magyaráz.

2015. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!