Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel végleges szüneteltet...

Diákhitel végleges szüneteltetése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is leszögezném, hogy annyira nem értek a hitellel kapcsolatos dolgokhoz, sajnos meggondolatlanul mentem bele ebbe a dologba!

Helyzetem a következő:

A 2014/2015-ös tanév elején felvettem X összegű Diákhitel1-et. Sajnos nem jártam alaposan a dolgok után, és azt gondoltam, hogy a hitel egyszeri felvétele után nekem most nem fog újra az összeg jönni. Nos nekem csak egyszeri alkalommal volt szükségem a pénzre, a továbbiakban nem tartok rá igényt.

Ha szüneteltetem a hitelt, akkor az folyamatos szüneteltetés vagy csak ideiglenes, azaz féléves passziváltatás lenne? Törleszteni ilyenkor még ugye nem kell elkezdenem?

Február elsejét már lekéstem így az újabb összeg érkezik, ezt előtörlesztéssel vissza tudom utalni?

Nagyon megköszönném az értelmes válaszokat, remélem valaki tud segíteni! 19/L



2015. jan. 31. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvasgatásra:


[link]

2015. febr. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami jön pénz, azt akkor egyből előtörlesztéssel visszaküldöd. Ha legalább a kamat mennyigét visszatudod küldeni, akkor nagyjából stagnálni fog a felvett hitelösszeg mértéke. Természetesen ha tudsz havi szinten belenyomni pár ezret, akkor az is jó.


[link]


"Diákhitel Direkt fiókjába belépve, a „Nyomtatványok” menüpontból kiválasztani a „Folyósítás szüneteltetése” részt és kitölteni a szükséges mezőket. A kitöltött adatlapot fiókján keresztül szükséges továbbítania.

Amennyiben még nem rendelkezik Diákhitel Direkt fiókkal, az ehhez szükséges regisztrációt honlapunkon kezdeményezheti, a „Diákhitel Direkt regisztráció” fül alatt.

A Diákhitel folyósítását a nyomtatványon megjelölt időponttól vagy attól a tanulmányi hónaptól kezdve szüneteltetjük, amikor a kérelem beérkezik."



Fontos:

"A folyósítás szünetel mindaddig, amíg nem érkezik be hozzánk folyósítás újraindítására vonatkozó kérelme. "


off:

Azért nem a világ vége ez, tehát ne fogd fel önsorsrontásnak (ez nem egy devizahitel, ezt kényelmesen tudod kezelni).

(én 6 éven keresztül vettem fel a maxot 3,4 misi, illetve kénytelen voltam a diákhitel 2-ből felvenni még 2.9 misit, és nem úgy tekintek rá, mint életem legrosszabb döntése)

2015. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat! Megnyugodtam egy kicsit! :)
2015. febr. 1. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!